Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Nejmladší dětské nevěsty: V Súdánu míří před oltář už v deseti, v Tanzanii ve dvanácti

Nejmladší dětské nevěsty: V Súdánu míří před oltář už v deseti, v Tanzanii ve dvanácti
Zdroj: Pixabay
Předchozí Další
Extra bizár

V Súdánu se dívky vdávají už v deseti letech, v Tanzanii se smějí vdávat ve dvanácti, ovšem jen za podmínky, že nebudou mít se svým manželem sex, dokud jim nebude alespoň 15. Bizarní dětské svatby pokračují i v 21. století...

V Súdánu se vdáte už v deseti

Máte desetiletou dceru? Tak to už je holka na vdávání, alespoň tedy v Súdánu, kde už k oltáři může skutečně zamířit. V roce 1991 tam byl totiž přesně tento věk uznán jako věk vyspělosti dítěte. Podle článku na stránkách cmi.no bylo v roce 2017 provdáno přes 10% dívek ve věku do patnácti let a skoro 40% dívek, kterým ještě nebylo ani 18.

Na Filipínách to platí obdobně. Muslimští chlapci se sice smějí ženit od patnácti, ale dívky už v momentě, kdy dosáhnou puberty. V Tanzanii pak mohou stanout před oltářem muslimky nebo hindky už ve dvanácti, ovšem pouze za podmínky, že nebudou mít se svým manželem sex do doby, než jim bude alespoň 15. Dětské svatby jsou stále rozšířené také v Indii, odkud pochází celých 33% všech dětských nevěst z celého světa.


V Irsku budete čekat skoro do čtyřiceti

V průměru se nejmladší manželství uzavírají v Čadu, tam si mladí říkají své ano běžně v devatenácti. V Nigeru, Afghánistánu a Mozambiku je to podobné. Naopak manželství v nejpozdějším věku uzavírají páry podle průměrů v Irsku, kde si své ano řeknou i po šestatřicítcce, dále ve Švédsku a v Chile.

Odborníci ale mají jasno. "Ideální věk na vstup do manželství je 28 až 32 let," říká terapeutka Carrie Krawiec. Ta se řídí principem, který tvrdí, že se jedná o ideální věk k uzavření manželství, neboť nejsou partneři ani příliš nevyzrálí, ani příliš staří na to, aby sňatek uzavřeli a měli spolu zdravé děti.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy