Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Nejmladší dárce! Malý Teddy se narodil bez mozku. Na světě byl 100 minut, jeho ledviny ale zachrání život jinému člověku!

Nejmladší dárce! Malý Teddy se narodil bez mozku. Na světě byl 100 minut, jeho ledviny ale zachrání život jinému člověku!
Zdroj: Twitter
Malý Teddy z Velké Británie se narodil bez mozečku a neměl šanci přežít. Na světě byl pouhých 100 minut. Jenže za svůj kratičký život se stal hrdinou a dokázal to, co mnozí nestihnou za 100 let. Zachránil život jinému člověku, kterému dal své ledviny. Jeho příběh britskému Daily Mirroru vyprávěla jeho matka Jess Evans (28) a otec Mike (30).

Maličký Teddy Houlston byl na světě jen hodinu a 40 minut. Ukázalo se totiž, že trpí vzácnou anencefalií, kterou lékaři rozpoznali až ve 12. týdnů těhotenství.

Narodil se bez míchy a bez mozečku, bylo jasné, že ho na našem světě čeká jen pár minut. Jeho bráška Noah měl štěstí a je zdravý, ale Teddy nemohl žít.

Matka byla zlomená, když pochopila, že sen o dvojčátkách se rozplynul, že Teddy umře. V tu chvíli se spolu s manželem rozhodla, že by bylo vhodné, aby Teddyho smrt nebyla úplně zbytečná.

Rozhodli se, že Teddyho orgány dají mladíkovi, který zoufalé potřebuje nové ledviny, protože ty jeho mu selhávají.

"Žil krátce, ale zemřel jako hrdina. Ani neumíme popsat, jak moc jsme na něj pyšní," uvedla matka pro britský Daily Mirror s tím, že věří, že duch malého Teddyho bude žít v těle mladíka, kterému zachránil život.

Teddy je také zřejmě nejmladším dárcem orgánů na světě. Do té doby držela prvenství holčička, jejíž jméno ale lékaři veřejnosti nesdělili.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy