Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Přibylo 2 932 nově nakažených: Data se v noci neaktualizovala kvůli závadě

Přibylo 2 932 nově nakažených: Data se v noci neaktualizovala kvůli závadě
Zdroj: Pixabay
koronavirus
Ve středu v Česku hygienici odhalili 2932 případů koronaviru. Původně ministerstvo uvádělo, že přibylo pouze 1080 nově nakažených. Jenže ve čtvrtek ministerstvo zdravotnictví informovalo, že se data nezměnila kvůli závadě.

Údaje se od středečních 18:00 nezměnily, ačkoli například počet nových případů obvykle ve zbytku dne stoupal v posledních dnech o stovky. Stejný jako ve středu večer byl také počet 33.443 vyléčených z nemoci covid-19

Hospitalizovaných 976 lidí s covidem-19 ke konci září je víc než pětinásobek počtu ke konci srpna. Víc než pětinásobně vzrostl také počet lidí ve vážném stavu. Čísla jsou od druhé poloviny měsíce rekordní, převýšila dosavadní maxima z dubna. Podíl nakažených, kteří skončili v nemocnici, na celkovém počtu aktuálně nemocných je k úterku zhruba 2,9 procenta.

Závada webu

Data se však od středečního večera nezměnila kvůli závadě. "Z technických důvodů neproběhla aktualizace dat. Na odstranění této závady pracujeme. Děkujeme za pochopení," napsal vývojový tým na stránkách ministerstva zdravotnictví.

Podle aktualizovaných dat za středu přibylo celkem 2 932 nově nakažených. Aktivních případů je v zemi nyní 36 619. Z nemoci se podle aktualizovaných dat vyléčilo 33 557. Úmrtí s koronavirem je pak 658.

Kde je situace nejhorší?

Nejvýrazněji se nákaza v posledním týdnu šířila na Uherskohradišťsku, kde přibylo přes 220 případů nemoci v přepočtu na 100.000 obyvatel. Na Pelhřimovsku je tento údaj 207, v ostatních okresech pod 200. Nejméně nakažených hlásí Českolipsko s 23 případy na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní.

Pro zmírnění šíření koronaviru a zabezpečení fungování zdravotnického systému vláda ve středu schválila zavedení nouzového stavu, platit bude od pondělí 5. října na měsíc. Spolu s ním budou do 18. října zavedena nová omezení, která ovlivní provoz škol, trávení volného času, kulturní, sportovní a další hromadné akce, svatby i bohoslužby. Za dva týdny plánuje vláda vydat další, zřejmě už mírnější opatření. Opoziční lídři považují vyhlášení nouzového stavu za důkaz, že vláda selhala, situaci podcenila. Kabinet podle nich jedná nepromyšleně a nekompetentně.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy