Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Nejmagičtější den v roce je opět tady: Na co si dát pozor a co byste měli rozhodně udělat?

Nejmagičtější den v roce je opět tady: Na co si dát pozor a co byste měli rozhodně udělat?
Zdroj: facebook.com
Právě na dnešní den připadá slunovrat a přichází léto. Dnešní den bude nejdelší a nejmagičtější z celého roku. Proč byste ho měli prožít naplno a na co byste se měli v takovýto den hlavně soustředit?

V současné době je pro spoustu lidí příchod léta a s ním spojený slunovrat jen další obyčejný den v roce a neznamená to pro ně vlastně vůbec nic, akorát to, že po dlouhé zimě přišlo konečně vytoužené léto.

Jenomže tento den se na některých místech planety oslavuje a vážou se k němu různé pověry a povídačky. Někteří lidé tento den berou opravdu vážně a přinášejí různé dary slunečním bohům, do studen házejí různé předměty, sošky nebo mince, aby si naklonili štěstí na svou stranu.

Mnoho z nás oslavuje příchod léta tak, že si sedne na zahrádku s půllitrem piva a opaluje si své pupky. Někteří to ale berou opravdu vážně. Převlečou se do různých kostýmů, zdobí své domy květinami a roštím, házejí věnce do vody, zapalují rituální ohně.

Jedna z pověr říká, že ranní rosa v tento den léčí nemocné, zlepšuje zrak a chrání před nemocemi. Popel z rituálních ohňů se sype na pole, aby zajistil hojnou úrodu. Pozadu v tento den nezůstávají ani hledači pokladů, kteří věří, že v tento den je nejsnazší zbohatnout a vypátrat nějaký poklad.

Lidé, kteří jsou zaměřeni na duchovno, jsou zase přesvědčeni o tom, že v tento den je nejlepší možnost zkontaktovat se s duchy. V tomto období se také rodí nejvíce dětí, protože lidé stále věří, že svatojánská noc má magické účinky a je spojena s láskou a sexem.

Takže byste tento den měli co nejvíce využít pro svůj prospěch, protože další přijde až zase za rok.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy