Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Nejlevnější dovolená v Evropě: Kam se vydat, aby nás to nestálo balík peněz?

Zdroj: profimedia.cz
V těchto dnech je nejvyšší čas naplánovat letní dovolenou. Přemýšlíte, kam vyrazit, ale nemůžete se shodnout? Je pro vás důležitá cena a nechcete za týden utratit všechny vaše úspory? Podívejte se, na co všechno musíte před cestou myslet.

Dovolenou si chceme v každém případě užít, ale je pro nás i důležité, kolik tam utratíme. Nemusíme přece za týden utratit všechny naše naspořené peníze. Léto je totiž dlouhé.

Spousta lidí chce na dovolenou, ale rozhodující je pro ně cena. Nejde jen o letenku a ubytování, ale i o celkové výdaje. Jak je v té dané zemi draze nebo levně, co kolik stojí a kolik si člověk musí vzít s sebou peněz

Někteří si vaří sami, jiní chtějí polopenzi nebo dokonce all inclusive. Tyhle ceny jsou ale potom dražší. Na druhou stranu si zase nemusíte kupovat nic mimo hotel, takže vás maximálně zlákají nějaké hadříky nebo cukrárna.

Pokud chcete na dovolené ušetřit co nejvíce a nejste zrovna typ, který by denně vysedával v tavernách a restauracích, vezete si nějaké potraviny s sebou. Vše se ale převážet nedá.

Pokud jedete dovolenou na blind a vše si vezete z Česka, měli byste zbystřit Co je totiž v Česku levné, v zahraničí může být o hodně dražší. Třeba konzervy vám vydrží dlouho, ale takový chleba bude čerstvý maximálně tři dny. U moře vás pak může stát mnohem víc, než byste si mysleli. A na to je také potřeba myslet.

Přestože si někteří na dovolené vaří, chtějí vyzkoušet i místní speciality. Ať už se snažíte sebevíc, prostě vás to lákat bude. Ty ale neochutnáte nikdo jinde než v místních restauracích. K tomu si dáte dobře vychlazené pivko a necháte se unést. A hned máte výdaj navíc, se kterým jste nepočítali.

Pokud už jste vyrazili na ostrov, nejspíš si půjčíte auto, abyste si ho mohli celý projet a nezdržovali se jízdními řády autobusů Potom babičce koupíte nějaký ten suvenýr nebo se vám bude líbit nějaké oblečení nebo půjdete po večeři na procházku a koupíte si nějaké oblečení.

Na tohle všechno se musíte dívat, když si vybíráte dovolenou. Samozřejmě, pokud se vydáte do karavanu na místo, kde chcípl pes, nejspíš zase tak moc neutratíte. Je to jen na vás, co si vyberete. Měli byste si ale ještě doma udělat pořádný plán, nebo se také může stát, že vám v půlce pobytu dojdou peníze a vy už nebudete mít ani na ten chleba.

Podívejte se na přehled cen zboží v evropských zemích, které byste mohli na dovolené potřebovat. Ceny sestavil portál Numbeo.com.

Související články

Další články