Ronaldo, nebo Messi? Kdo je vlastně ten lepší a kdo ve stínu. Hledali jsme důvody a našli jsme. Messi je prostě opět až ten druhý. Klubový úspěch se totiž každý rok počítá v ohledem na Ligu mistrů a v té lépe uspěl portugalský modýlek.

1. Ligu mistrů vyhrál za poslední tři roky dvakrát

Ronaldo se v posledních třech letech hned dvakrát radoval ze zisku trofeje v Lize mistrů. To je neuvěřitelný počin. Letos navíc nastřílel v dresu Realu hned šestnáct branek, naopak Messi pouze šest a to je propastný rozdíl.

2. Kdo vstřelil v kariéře více branek? Opět Ronaldo!

Právě portugalský forvard je tím, který se ze vstřelené branky v rámci klubových zápasů mohl radovat vícekrát. Vsítil jich totiž bez třinácti rovných pět set, naopak jeho konkurent zaostává o rovných 24 přesných zásahů.

3. Lepší střela ze střední vzdálenosti, menší závislost na spoluhráčích

Obecně se ví, že Messi potřebuje ke vstřelení branky daleko větší podporu záložníků. Ať už to je Iniesta nebo Alves s Busquetsem. Ronaldo je v tomto případě více variabilní, dává více branek ze střední vzdálenosti, je kvalitní ve střelbě přímých kopů.

4. Více sexy postava, ženy se ho nemohou nabažit

Pokud by se mezi ženami hlasovalo o tom, kdo je více přitažlivý, tak by na plné čáře zvítězil Ronaldo. Za jeho postavu by se nemusel stydět ani profesionální kulturista a za vzhled zase člověk, jenž se živí modelingem.

5. Lepší komunikace s fanoušky

Kdo by si myslel, že je Ronaldo více arogantním člověkem než Messi, tak by se mýlil. Právě Portugalec je totiž v podepisování fanouškům daleko ochotnější, naopak Argentinec se evidentně přetvařuje.