Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Nejlepší thriller na světě dnes v TV: 6 důvodů, proč mě za tenhle článek o Sedm budete nenávidět

Zdroj: Profimedia.cz
Naprosto dokonalý thriller nahánějící hrůzu, skvělá režie a scénář, herci, zápletka, mrazení v zádech, atmosféra, to tvrdí všichni. Učebnicový příklad, jak dělat film. Ale ne pro mě. Se7en je jedním z nejpřeceňovanějších filmů všech dob. A já se vás nebojím!

Sedm je jedna z povinností všech, kdo se kdy chtějí zapojit do nějaké filmové diskuze a vzrušeně probírat snímky, které doslova ohromily svět. David Fincher, režisér snímku, patří k nejrespektovanějším umělcům v Hollywoodu, jeho Se7en pak okupuje první místa všech žebříčků.

Nejlepší thriller. Mrazivý, se šokujícím koncem a děsivým dějem. Příběh o dvou policajtech, holce toho mladšího a hezčího a jednom vrahovi, který si s nimi hraje a vraždí podle klíče sedmi smrtelných hříchů.

Nebudu se schovávat za redakční "my", půjdu s kůží na trh sama, protože zastánce nemám a zbabělec taky nejsem. Takže když nálož v komentářích, tak ať víte, komu ji aspoň adresujete. Jeden můj kolega-kamarád, kterého mám moc ráda a ještě víc si ho vážím, i když je mladší než já a skvěle psal recenze na filmy (už nepíše a mě to strašně štve, protože se teď věnuje hrám), mi řekl: "Tvůj vkus je děsně přeceňovanej, Sedm se líbí každýmu a ty tomu nerozumíš."

Asi ne. Ale nemůžu si pomoct.

1. Kriminálek na tohle téma jsou mraky a záměrně používám slovo kriminálka, protože thriller vás má vyděsit. Tady se bojím akorát toho, jak má Brad Pitt strašlivý účes.

2. Brad Pitt není zrovna dobrý herec. Na Morganu Freemanovi to nestojí a Gwyneth trvalo strašně dlouho, než přestala být unylkou a začala opravdu hrát jak o život, ale to se stalo až o deset let později ve filmu Důkaz.

3. Režie není o nic lepší než režie jinde v dobré kriminálce, kde pořád prší, policajti pijou kafe a jedou ohledávat strašlivé místo činu. Navíc nejsem ignorant, já Fincherovy filmy viděla skoro všechny, kromě posledního snímku Zmizelá. Stále jede v té své lince, ale to neznamená, že je to špatně. Je to prostě dobrý režisér, co točí dobré filmy, ale Se7en z nich tedy nijak nevybočuje.

4. Mám dost problém s tím šokujícím koncem. Šokující konec mě napadl už hned v té chvíli, co hlavní trio postav jedlo v domě Brada Pitta večeři. Ony totiž jisté zámořské stereotypy neskryjete, ani když se moc snažíte. Znáte přece ty řeči o černochovi, co vytahuje z kapsy fotku své rodiny... Znáte přece ty řeči o policajtovi, který strašně miluje svou ženu a do toho honí vraha... Jajks.

5. Podle všech je to strašná psychárna a depka, co vás uvrhne do pětidenního standby režimu. Podle mě byste se měli podívat na Zemi nikoho, Můj život s otcem nebo Kurz negativního myšlení, abyste poznali, co je to megadepka. Ty tři filmy jsou komedie. Právě proto.

6. Nepište mi sem, ať si to teda zkusím sama, když jsem tak chytrá, a že jsem nic nedokázala a jenom závidím. Jednak to nejsou argumenty, ale ohrané výkřiky do tmy, a za druhé - až někdo natočí thriller s děsivými vraždami, který nebude noir nebo tam nebude pořád pršet, svítit se baterkami nebo posílat dopisy sestavené z novinových písmen či překvapivá pointa bude překvapením, pak takový článek nikdy nenapíšu.

Sorry, já vám to v úvodu říkala.

Dnes ve 22.40 na Nově. Beze mě.

Bonus: Jarda Cz si vezme svoje léky!

Související články

Další články