Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Nejlepší snímky roku 2018: Na tyhle filmy se v kinech stály nekonečné fronty!

Robert Downey Jr. si úspěch Avengers užíval plnými doušky.
Zdroj: Facebook
+ Dalších 6 fotografií
HITY ROKU
Nový rok už nám pomalu klepe na dveře, a tak přišel správný čas si zrekapitulovat, jaké filmy nás letos nejvíce potěšily. Kupodivu se do žebříčku nejlepších filmů nezařadil dlouho očekávaný druhý díl Fantastických zvířat, ale vzhledem k tomu, jaká byla letos konkurence, se není ani čemu divit. Jaké filmy letos uspěly?

Letošní rok byl plný nových filmů, některé byly dobré, jiné byly špatné, ale těch nejlepších existuje jen pět. Do seznamu, který zahrnuje snímky z celého světa, se kupodivu dostal i jeden český. Uhodli byste, který snímek obsadil první příčku?

Avengers: Infinity War

Na prvním místě podle očekávání skončil superhrdinský snímek z dílny Marvelu. Snímek fanouškům přinesl nejsmrtonosnější válku všech dob a šílenství okolo Avengers pokračovalo ještě dlouho po premiéře. Internet byl plný spoilerů a na promítání chodili lidé v kostýmech svých oblíbených hrdinů. Marvel má jednu z nejsilnějších fanouškovských základen a výdělečnost a popularita filmu jsou toho jasným důkazem.

Bohemian Rhapsody

Tento snímek se do kin dostal v listopadu a během necelých dvou měsíců se stihl dostat na druhou příčku v žebříčku nejlepších filmů roku. Rami Malek v roli Freddieho Mercuryho skutečně zazářil a tvůrci se především u scén z koncertu v Live Aid zaměřili na autenticitu. Fanoušci skupiny Queen jsou filmem nadšení, ovace ale sklízí i od diváků, kteří byli skupinou Queen nepolíbeni. Hudební životopisný dokument mapuje úspěchy i pády kapely a samotného Mercuryho. Bohemian Rhapsody je důkazem, že hudba skupiny Queen je i dnes inspirací pro celý svět.

Ready Player One: Hra začíná

Nejnovější počin Stevena Spielberga byl předurčený k úspěchu. Už když vyšel první trailer, bylo jasné, že Ready Player One sklidí mezi diváky vlnu pozitivní kritiky. Děj se odehrává v roce 2045, kdy lidé žijí ve virtuální realitě, aby utekli před světovým kolapsem. Skvělá audiovizuální podívaná, která měla oslovit především mládež, nakonec oslovila celý svět. Z nenápadného herce Tye Sheridana se díky jeho roli stala přes noc hvězda.

Dukla 61

Ačkoliv jde o televizní film, Dukla 61 si získala tolik příznivců, jako by v kinech byla. Surový pohled do dějin našeho národa ukazuje peklo, jakým si lidé procházeli, když se Důl Dukla proměnil v ohnivou past. Rodiny přišly o otce, syny i manžele. Právě díky reálnému vhledu do minulosti se film těší velké divácké oblíbenosti. Někteří diváci dokonce tvrdí, že jim snímek dal naději ve znovuzrození dobré české kinematografie.

Upgrade

Režisér Leigh Whannell se vrátil ve výborné formě a představil divákům snímek Upgrade. Ten se odehrává v době, kdy se lidstvo zcela oddalo moderním technologiím a jen pár jedinců upřednostňuje život takový, jaký býval před nimi. Jedním z nich je i hlavní hrdina, jehož nešťastná událost dožene k závislosti na technologiích, kterým se dřív vyhýbal. Není divu, že se sci-fi snímek tak rychle ujal. Na filmových fórech byl po premiéře jedním z nejdiskutovanějších počinů roku, a tak skončil na páté pozici toho nejlepšího, co nám letos filmová tvorba přinesla.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy