Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Nejlepší seriály na Netflixu: Co se vyplatí sledovat za dlouhých zimních večerů nebo v karanténě

Rok 2021 nabídne na Netflixu další skvělé seriály i jejich pokračování.
Zdroj: Netflix, koláž: eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
BEST OF
Nejlepší seriály a žhavé novinky roku 2021 na Netflixu s českými titulky i v češtině můžete sledovat online. Nové historické, romantické i dramatické seriály vám zpříjemní dlouhé zimní večery a zaženou chmury.

Historické seriály na Netflixu

Bridgertonovi

Mezi nejúspěšnější seriály z produkce Netflixu patří v poslední době historické drama Bridgertonovi, které je plné romantiky. V době 28 dnů od uvedení první série seriál shlédlo 82 milionů domácností. Seriál je inspirovaný bestsellerem z pera spisovatelky Julie Quinn. Sleduje příběhy osmi nerozlučných sourozenců z mocné rodiny Bridgertonových a především pak jejich touhu po lásce. Seriál se dočkal spousty negativních reakcí. Lidé tomu dílu spílají například kvůli tomu, že královnu Anglie z roku 1813 hraje černoška, což jim nedává historicky žádný smysl. Objevují se komentáře typu, že je to "odporná reklama na korektnost".

Bridgertonovi na Netflixu

Dámský gambit

Šachy by málokdo tipoval jako námět seriálu, přesto je z Dámského gambiu největší seriálový hit posledních měsíců Příběh geniální šachistky, kterou ztvárnila Anya-Taylor Joy, se odehrává v 50. letech. Díky své retro atmosféře, skvělému obsazení a povedené hudbě se stal záhy jedním z nejpopulárnějších a nejvíce oceňovaných seriálů současnosti.

Dámský gambit na Netflixu

Koruna

Čtvrtá řada seriálu o panování královny Alžběty II. se posunula do 80. let. Zaměřuje se především na vztah princezny Diany a prince Charlese, stejně jako na spory s Železnou lady Margaret Thatcher. Špičkové herecké obsazení (Gillian Anderson, Olivia Coleman, Helena Bonham Carter aj.), výborně napsané postavy a ohromující vizuální stránka jsou tři hlavní důvody, proč byste neměli Korunu minout. Seriál Koruna má navíc český dabing.

Koruna na Netflixu

Tipy na seriály podle kultovní předlohy

Cobra Kai

Na vlně nostalgie se veze Cobra Kai, přímé pokračování osmdesátkové legendy Karate Kid Seriál se po dvou sezonách na YouTube přesunul na Netflix a na Nový rok přišel s třetí řadou. Vrací se původní herci (Ralph Macchio a William Zabka), kteří jsou ovšem o třicet let starší a obě jejich postavy jsou v jiné životní situaci. Zatímco z Dannyho LaRussa se stal úspěšný obchodník, z Johnnyho je údržbář. Novou krev do žil mu ovšem vlije soused, kvůli kterému Johnny znovu otevře tělocvičnu Cobra Kai. Ještě před uvedením třetí série bylo rozhodnuto, že se kritiky oslovovaný a diváky milovaný seriál Cobra Kai vrátí příští rok čtvrtou řadou.

Cobra Kai na Netflixu

Sabrinina děsivá dobrodružství

Čtvrté a poslední řady už se dočkal seriál, který vychází z komiksové předlohy o čarodějnici Sabrině. Nečekejte ovšem devadesátkovou ztřeštěnost, jakou byla původní Sabrina – mladá čarodějnice Tahle verze je totiž mnohem temnější a dospělejší. Víc čarodějnictví, magie a děsivých výjevů. Obsazení kraluje mladá herečka Kiernan Shipka v titulní roli. Vrací se také všechny oblíbené postavy z původního seriálu – tetičky Hilda a Zelda nebo Sabrinin vysněný přítel Harvey. Pro všechny fanoušky Jenny Kelley máme bohužel špatnou zprávu, v novém zpracování se neobjevuje. Seriál Sabrinina děsivá dobrodružství má český dabing.

Sabrinina děsivá dobrodružství na Netflixu

Romantické seriály na Netflixu

Emily in Paris

Pokud máte rádi Sex ve městě, Emily in Paris je přesně pro vás. Příběh Američanky Emily, která se rozhodne odletět z rodného Chicaga a pracovat v Paříži, je vtipnou kombinací romantiky a utahování si z klišé (anebo Francouzi skutečně jedí jen croissanty a šneky). Hlavní roli si zahrála krásná Lily Collins, skutečným objevem seriálu je ale francouzský herec Lucas Bravo. Ten ztvárnil Gabriela, souseda Emily, do kterého se Emily pochopitelně zamiluje. Jestli hledáte oddechový seriál z vyšší společnosti, nemusíte už koukat nikam jinam.

Emily in Paris na Netflixu

Láska a anarchie

Nenápadný švédský seriál proletěl tak trochu pod radarem. Láska a anarchie vypráví příběh vdané konzultantky a mladého ajťáka, kteří spolu uzavřou sázku, která jim obrátí životy vzhůru nohama. Co takhle chodit celý den oblečená jako Cindy Lauper, náhodně seřvat někoho na ulici nebo udělat nudnou konferenci zábavnější pomocí marihuanových koláčků Láska a anarchie vám dá odpovědi, co všechno může vyplynout z jedné flirtovací hry, která se vymkne z rukou.

Láska a anarchie na Neflixu

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy