Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Nejlepší seriály na českém Netflixu: Lucifer vládne všem. Co je na něm tak skvělého?

Nejlepší seriály na českém Netflixu: Lucifer vládne všem. Co je na něm tak skvělého?
Zdroj: 20th Century Fox Television
+ Dalších 10 fotografií
top 10
Čeští uživatelé Netflixu mají už dlouhodobě v oblibě seriál Lucifer. Ten pojednává o pánovi pekel, který se z nudy přestěhoval do Los Angeles a otevřel si noční klub. Pak mu ale do cesty vstoupila půvabná vyšetřovatelka... Koncem srpna vyšla 5. série a fanoušci nyní čekají na finální šestou. Co je na seriálu Lucifer tak skvělého, že panuje českému Netflixu?

Americký kriminální fantastický televizní seriál Lucifer se dlouhodobě pohybuje v TOP příčkách sledovanosti na českém Netflixu První série vyšla v roce 2016, tou dobou ale nebyla dostupná u placeného poskytovatele, nýbrž na televizní stanici Fox

Po 3. řadě televize Fox oznámila, že seriál ruší z důvodu nízké sledovanosti a také kvůli škrtům v rozpočtu. Tato informace rozlítila fanoušky po celém světě, jen o měsíc později se ale mohli radovat - Lucifera si vzal pod křídla právě Netflix, kterému práva náleží od roku 2019.

Zatímco na Foxu se Lucifer velké sledovanosti nedočkal, na Netflixu se stal hitem a drží se dlouhodobě na prvních příčkách sledovanosti nejen v Česku, ale i některých dalších státech. Fanoušci už nyní netrpělivě čekají na 6. sérii, která bude zároveň závěrečnou.

Lucifer - příběh

Hlavní postavou seriálu je Lucifer Morningstar, který opustil peklo, aby se mohl věnovat vedení nočního klubu v Los Angeles, se kterým mu pomáhá démonka Mazikeen. Jedné noci zachrání život téměř neznámé celebritě a díky tomu si uvědomí, že pomáhat lidem ho jakýmsi zvláštním způsobem uspokojuje.

Aby pocitu uspokojení dosahoval častěji, stane se poradcem u policie. Tam se seznámí s detektivní vyšetřovatelkou Chloe Decker, jíž pomáhá při vyšetřování vražd. Ačkoliv se on sám nesnaží skrývat svou pravou identitu ani schopnosti, lidé v okolí si myslí, že jde prostě jen o jeho velmi osobitý styl chování.

Popularita

Za popularitou Lucifera stojí nepochybně herci, kteří obsadili hlavní role. Jak Tom Ellis, tak Lauren German jsou atraktivní a dle diváckých hodnocení mezi nimi před kamerou poletuje velmi uvěřitelná jiskra. Seriál navíc ocení i lidé, kteří se učí anglicky - samotný Lucifer má totiž perfektní výslovnost a titulky téměř nejsou potřeba.

Pokud diváci něco obzvlášť vychvalují, je to svižnost. Žádný díl není nudný a děj má spád, jaký u podobného typu seriálu lidé očekávají. Nejde o seriál o nespočtu epizod, nýbrž o časově omezenou sérii, která má od začátku do konce co nabídnout.

Tom Ellis

Hlavní role Lucifera se ujal velšský herec Tom Ellis Ten se v televizi poprvé objevil ve filmu Zloději a vyděrači z roku 2001, větší slávy se ale dočkal až v roce 2009, kdy byl obsazen do role Garyho Prestona v sitcomu Miranda

Tom Ellis se narodil 17. listopadu 1978 do silně věřící rodiny, jeho otec, sestra i strýc jsou ministranti. Střední školu Ellis vystudoval ve městě Sheffield a během studií se přidal k orchestru, v němž hrál na lesní roh.

Poprvé se herec oženil v roce 2006, kdy za manželku pojal herečku Tamzin Outhwaite. Z předchozího vztahu už měl jedno dítě a Tamzin mu v dalších letech porodila dvě dcerky. Roku 2013 se manželé rozvedli a herečka uvedla, že důvodem je Tomova nevěra. Ellis se o dva roky později zasnoubil s televizní producentkou Meaghan Oppenheimer, kterou si v roce 2019 vzal.

Lauren German

Role vyšetřovatelky Chloe Decker se v seriálu Lucifer ujala herečka Lauren German Ta zahájila svou hereckou kariéru roku 2000, kdy dostala malou roli ve filmu Zůstaň se mnou. Do povědomí širší veřejnosti se dostala až o 10 let později díky seriálu Happy Town.

Lauren German se narodila 29. listopadu 1978 v kalifornském městě Huntington Beach. Její otec pracoval jako chirurg a doufal, že dcera se vydá v jeho stopách. Lauren se ale rozhodla studovat tanec na škole Orange County High School of the Arts.

Herečka si svůj soukromý život střeží a není tak jasné, zda je zadaná či ne. Na sociální sítě přidává fotky pouze se svými přáteli a svým psem Pepperem. V minulosti ale randila s americkým hercem Ashtonem Holmesem.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy