Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Nejlepší scénky Felixe Holzmanna: Mistr humoru se narodil přesně před 100 lety

Felix Holzmann se svým parťákem Slávkem Budínem (vpravo) v roce 1990
Zdroj: Profimedia.cz
výročí

Legendární český komik Felix Holzmann se narodil přesně před 100 lety v Teplicích. Proslavil se díky scénkám, ve kterých vystupoval s výraznými kulatými brýlemi a slaměným kloboukem, tzv. tralaláčkem. Připomeňme si tři nejzdařilejší. 

Felix Holzmann sice spatřil světlo světa poprvé v Teplicích, později se však s rodiči přestěhoval do Litoměřic, kde vyrůstal. Byl také členem tamního ochotnického souboru. Na litoměřickém Mírovém náměstí najdete dům, kde prožil své mládí. Z televizních obrazovek sršel jeho nezaměnitelný humor, přičemž některé jeho scénky umějí diváci zpaměti.

Včera, dnes a zítra

Patrně jeho nejslavnější je scénka Včera, dnes a zítra, ve které se po jeho boku objevila herečka Iva Janžurová. Bylo to zároveň poprvé a naposled, kdy se stala jeho partnerkou ve scénce žena, a byl z toho obrovský úspěch.

V restauraci s Františkem Budínem

Felix Holzmann obsluhoval v restauraci U Nudle svého kolegu Františka Budína a byla z toho další legendární scénka. Budín působil jako účetní a konferenciér. Stal se z něj dlouhodobý jevištní partner Felixe Holzmanna.

Nezapomenutelné Ukulele

"A kde bydlí ten pan Kulel, vlastně?" Scénka Ukulele je dalším klenotem české televizní zábavy. Holzmann vystupoval také s profesionálními umělci, jako byli Lubomír Lipský, Miloslav Šimek či Karel Gott.

A která ze scének se nejvíce líbí vám?

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy