Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Nejlepší nápad na světě? Neuvěříte, co prošlo v téhle nemocnici!

To je doják, co říkáte?
Zdroj: Facebook
+ Další fotografie
Také míváte dny, kdy jste úplně na dně, máte špatnou náladu, všichni lidé vás štvou a celkově je vám nanic? A pak otevřete dveře, vyřítí se vás váš chlupatý mazlíček a vy najednou zapomenete, co se vám ten den přihodilo? Tak na blahodárný vliv zvířat na lidi přišli konečně i lékaři a otevřeli jim dveře do nemocničních pokojů.

Stalo se tak v Kanadě, konkrétně v nemocnici Juravinski, v Ontariu. Inspirací byl příběh 25letého mladíka Zacharyho, který trpěl nádorovým onemocněním Hodgkinovým lymfomem. Výsledky léčby se začaly rapidně zlepšovat poté, co k němu byl na návštěvy připuštěn jeho pejsek. Zachary bohužel svůj boj s rakovinou nevyhrál, ale zasadil se o vznik nadace, která dostává zvířata zpět k páníčkům.

„Když pacienti vidí svého mazlíčka, tak mají větší sílu bojovat, sníží se deprese a jejich pocit izolace. Začnou víc komunikovat a připomene se jim důvod, proč se musí vrátit domů. Zatím dovolujeme návštěvy na hodinu týdně,“ říká ředitelka Zacharyho nadace Donna Jenkins.

Související články

Další články