Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Nejlepší móda z letošních Oscarů: Filmovým cenám vládly oscarové herečky

Jennifer a Anne byly na červeném koberci nejlépe oblečené
Zdroj: Facebook
+ Dalších 7 fotografií

Každoročně celý filmový svět čeká na předávání nejprestižnějších cen, zlatý zadek Oscara je přehlídka nejen velkých filmových hvězd, ale hlavně neuvěřitelně drahých rób. Herečky se na červeném koberci předhánějí, která bude tou nejfotografovanější, módní návrháři doufají, že právě v jejich šatech nějaká převezme cenu, a módní kritici mají opravdové žně.

Předávání Oscarů se posunulo od filmového umění do kategorie haute couture a hvězdy stříbrného plátna se celý rok připravují na jeden jediný večer, který trvá s bídou pár hodin. Množství namířených objektivů a oslnivá spoušť blesků jsou v posledních ročnících jedinou zárukou úspěchu. Oceněné herečky budou za chvíli zapomenuty, ale ty nejlépe oblečené se stanou vzorem pro další ročníky a dokonce i jedna pro druhou.

Do detailu to potvrzuje letošní účast herečky Amy Adams, která doslova opsala svůj slavnostní oscarový vzhled od daleko mladší kolegyně Emmy Watson. Nahé líčení, prosvětlené vlasy sčesané vzad a šedá labutí róba od Oscara de la Renty. Amy se snažila odlišit alespoň délkou vlečky a jinak střiženým živůtkem, ale šprtka Hermiona ze ságy o čarodějnickém učni Harry Potterovi si vydobyla v originalitě prvenství nejen tím, že vypadala před dvěma lety na premiéře Relikvií smrti daleko lépe.

Hvězdami večera ale byly nejen díky zlatým soškám herečky Jennifer Lawrence a Anne Hathaway. Jennifer byla velkou favoritkou na cenu za hlavní ženskou roli, a moc dobře to věděla. Na červeném koberci byla v šatech od Diora asi nejkrásnější a zároveň také nejfotografovanější. Obrovská róba jí ale dělala potíže při chůzi a Jennifer na to doplatila během své velké chvíle, při výstupu na pódium se zřítila na schodech.

To skromnější Anne Hathaway byla nucena přizpůsobit svůj vzhled tomu, že obětovala vlasy pro roli ve filmu Bídníci. Pro Oscara za vedlejší roli si přišla v něžně růžových šatech Prada, kde méně znamená více, a hladký střih naprosto perfektně doplňoval její krátký účes. A že nešlápla s kombinací vlasů a účesu vedle, potvrzuje i herečka Charlize Theron, která již doma zlatou sošku za hlavní roli má. Ostříhaná na kluka zvolila velmi primitivního Diora, který na rozdíl od svého těžkotonážního bratra na těle Jennifer Lawrence působil jako čerstvý vítr ve vší té záplavě nabíraných taftů a složitě vyšívaných krajek.

Promotéři Clashe odtajnili další porci bizáru: Sumo zápas, dívčí řežba, kontroverzní Laduška i velké překvapení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy