Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Nejlepší mazlíček všech dob! Tenhle červ vám vyzvrací jedovatá chapadla přímo na ruku a vy se do něj zamilujete!

Pokud máte doma leguána nebo tarantuli a myslíte si, že jste hrozně IN, tak se mrkněte na tohoto tvorečka, který se stal hitem internetu. Thajská žížala křížená se Spidermanem vás dostane. Když vám na ruku plivne slizkou síť, je to prý podobný pocit, jako když se k vám přitulí malé roztomilé koťátko.

Thajský mořský červ má jednu unikátní vlastnost, díky které se stal hitem internetu. Když loví nebo když se cítí ohrožený, vyplivne jedovatou síť prorostlých chapadel.

No, chapadel, prostě mu něco vyběhne z úst… No, z úst… Prostě z jednoho konce něco slizkého vystřelí a vy si vzpomenete na slavnou sci-fi ságu Vetřelec.

Není přesně jasné, o který druh červíka jde, protože v jihovýchodní Asii žije podobných potvůrek více.

Někdo si myslí, že jde o nějakou formu thajského sametového červa, kterého už dříve vědci zkoumali. Jiní říkají, že jde o neznámý druh pijavice. Nejpravděpodobnější odpovědí je, že se jedná o pásnici z čeledi Gorgonorhynchidae.

Zoologové z univerzity v Severní Karolíně dokonce popsali, co to červík plive. Uvnitř těla má prý v dutině zvané rhynchocoel složený chobotovitý trávicí trakt proboscis propojený se svalovinou, která umožňuje žaludek vystřelit ven z těla a nasát do něj potravu.

Kluci, kteří si červa dali na ruku a ukázali, jak z něj vyběhnou nechutná chapadla, se postarali o internetový hit posledních dnů.

Chcete ho domů? Někdo chová nahatá morčata, jiný ujíždí na kudlankách. Ale faktem je, že z takovéto slizké podívané by šla do kolen každá návštěva.

Mohlo by vás zajímat

Další články