Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Nejlepší hlášky Jolandy, které jste ještě neslyšeli: Gurmánie, kulturovování a mroucení

Zdroj: reprofoto TV Barrandov
+ Dalších 8 fotografií
LEGENDA
V pátek zesnula věštecká legenda Jolanda (†55), které po zápalu plic zkolaboval celý organismus a kromě embolie a nedostatečného okysličení mozku ji trápily i kolapsy (čtyřikrát podstoupila oživování). Bavila v televizi, na internetu a na sociálních sítích celý národ. Všichni známe „Velký špatný“, „Hodně budeš někde“ nebo „Nepřepínejte kanela“, nicméně věštkyně měla v repertoáru i další výborné a poměrně neznámé kousky.

Žena, která nechtěně bavila národ, měla jako rodný jazyk romštinu, češtinu se učila postupně odposloucháváním. A právě proto vznikaly její nejslavnější přeřeky a nesmysly. Jinak nebyla vůbec hloupá. Čtěte také: Zemřela věštkyně Jolanda

Když s autorem tohoto textu hovořila před devíti lety, v jednom rozhovoru z ní vypadl celý vodopád legračních novotvarů.

Práce

„Ano, rodiče byli bílí. Byli to Olaši. Byli úplně jiný kulturovovaný. Byli to, bych řekla, hodně to děláme jako ty karty, věštíme a tak dále,“ uvedla například při otázce na svůj původ.

„Dřív to nebylo před Husákem, za Štrougalem nebo za Brežněvem, takový pořady. Nejsem ňáký médium, nemám žádný studia, rozumíme si, no a dělám to už třicet let, věštím. Dělala jsem v nemocnici na chirurgii, jsem dělala mezi lidma. Jsem rozdávala, uklízela, pomocná dělnice, to bylo vždycky, že jo,“ prohlásila pak Jolanda na otázku, co dělala předtím, než se proslavila na televizních obrazovkách.

Čtěte také: Před smrtí si ji nemocnice přehazovaly jako horký brambor

Gurmánie

Pobavila i tím, jak vůbec nesní o zahraniční dovolené. „Já na to nějak moc netoužím. Nebyla jsem tam čtyřicet let, a vůbec už jako na toto je všechno, bych řekla, u mě vycpaný nebo v ňáký tahu, tohleto. Jako já o tom netoužím, nějaký moře, nebo nějaký, abych támhle zasedla nějakej, dala do sebe, nacpala nějakej bourbon nebo kaviár," vysvětlovala kartářka.

A co ji na světě nejvíc těšilo?

„Mám ráda muziku nebo si udělám něco dobrýho k jídlu. To je taky radost. Každej má rád jídlo. To je přece gurmánie, ne? Doufám, že tam něco nenaplácnete vůči jako mojí osobnosti. Rozumíme si? Přeju vám především, abyste nezmroutil vaše iniciály, nebo abyste si nevytvořil, nevypěstoval nějaký vedlejší lhaní,“ rozloučila se nakonec.

Čtěte také: Jaké Jolandiny hlášky mají Češi nejraději?

Související články

Další články