Z jaké? Jako zem, kam se jezdí za adrenalinovými sporty a golfem. „Naší zemi samozřejmě většina lidí zná skrze pláže a moře. My se teď ale snažíme turistům po celém světě sdělit, že nyní nabízíme vyžití i pro milovníky adrenalinových sportů. A taky chceme, aby se do Thajska jezdilo za neskutečnými golfovými zážitky.

Nyní se proto soustředíme na budování infrastruktury v této oblasti, ale už teď nabízíme řadu tímto směrem orientovaných hotelových resortů se skvělými golfovými hřišti, ze kterých jsou turisté nadšeni,“ říká thajská ministryně cestovního ruchu a sportu, její excellence Kobkarn Wattanavrangkul.

Ta před pár dny dorazila do Prahy otevřít novou centrálu cestovního ruchu. „Praha je pro naši novou strategii důležitá. Vidíme Českou republiku a okolní státy střední a východní Evropy, jako třeba Polsko, Maďarsko, Slovensko, Rumunsko, Bulharsko a Ukrajinu jako slibný zdroj rozvoje turistického ruchu,“ vysvětlila usměvavá paní ministryně při setkání s českými novináři.

A jak se zdá, s odhodláním, s jakým thajská vláda pracuje na popularizaci i těch netradičních stránek své země, se z Thajska určitě už brzo stane vedle plážové velmoci také velmoc v oblasti adrenalinových sportů. Takže kam na golf? No přece do Thajska.