Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Nejlepší filmy na Netflixu za rok 2020: Komedie, filmy podle skutečné události i horory

Zdroj: Netflix, STX Entertainment, koláž: eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
přehled
Nejlepší filmy na Netflixu za rok 2020, ať už v češtině, nebo s českými titulky, zhlédly miliony diváků a platforma je dokázala přinést i přesto, že byl letošní rok poměrně chaotický a kvůli restrikcím na uměleckou tvorbu i chudší než během let předchozích. Lidé si však přesto mnoho filmů oblíbili. Podívejte se na seznam letošních favoritů.

Filmy na Netflixu s českými titulky:

Telefon

Žijí ve stejném bytě, ale každá v jiné době. Sériová vražedkyně se dovolá ženě, od které ji dělí dvacet let, a vsadí její minulost i život, aby změnila vlastní osud. Záhadný jihokorejský thriller o cestování v čase, ve kterém hraje Park Shin-hye z filmů „#Žiju“ a „Vzpomínky na Alhambru“.

Asi to ukončím

Mladá žena není z nového přítele dvakrát nadšená, ale vydá se s ním na osamělý statek poznat jeho rodiče. Jenže věci nejsou takové, jaké se zdají být. Scénáře i režie příběhu o osamění a lítosti podle románu Iaina Reida se ujal oscarový Charlie Kaufmann. Temné intelektuální drama můžete zhlédnout s českými titulky na Netflixu.

Gentlemani

Sofistikovaná akční komedie z dílny scenáristy a režiséra Guye Ritchieho Gentlemani sleduje příběh britského drogového krále Mickeyho Pearsona, který se snaží prodat svoje impozantní drogové impérium dynastii oklahomských miliardářů.

Život před sebou

Žena, která kdysi přežila holokaust, se živí hlídáním dětí. Jednoho dne se ujme zahořklého kluka, co ji na ulici okradl, a nečekaně se s ním spřátelí. Oscarová Sophia Loren ve filmu, který natočil její syn Edoardo Ponti. Podle románu Romaina Garyho.

Chicagský tribunál

Měl to být pokojný protest. Místo toho ale propukl násilný střet s policií. Pak následoval jeden z nejznámějších soudních procesů v historii. Scénář a režie oscarový Aaron Sorkin. Hrají držitel Oscara Eddie Redmayne a Sacha Baron Cohen, oceněný Zlatým glóbem.

Tomyho zápisník

Žena s rakovinou v konečném stadiu nechá svému synovi na památku jedinečný zápisník s úvahami o životě, smrti a lásce. Podle skutečného příběhu.

Ďábel

V poválečném Zapadákově prolezlém korupcí a brutalitou žije mladý muž, který je odhodlaný chránit svoje nejbližší před všudypřítomným zlem. V gotické sáze z amerického Středozápadu hrají Tom Holland, Bill Skarsgård, Sebastian Stan a Riley Keough.

Filmy na Netflixu v češtině:

Mank

Hollywood 30. let vypadá úplně jinak, když se na něj podíváte očima sarkastického scenáristy a alkoholika H. J. Mankiewicze, který právě dokončuje svého Občana Kanea.

Chůva na zabití: Krvavá královna

Před dvěma lety Cole unikl ze spárů satanského kultu. Teď ho čeká ještě něco horšího – střední škola. A démoni z minulosti mu nepřestávají dělat ze života peklo. V pokračování satanského hororu režiséra McG se k Judahu Lewisovi, Emily Alyn Lind a Belle Thorne přidala Jenna Ortega.

Motokáry

Nezkrotný puberťák propadne vášni střemhlavého závodění na motokárách – s partou kamarádů a mrzutým bývalým jezdcem, který se stane jeho trenérem.

Související články

Další články