Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Nejlepší česká komedie od dob Vlasty Buriana: Diváci chválou k filmu Vlastníci nešetří

Zdroj: cinemart.cz
+ Dalších 5 fotografií
Celovečerní debut respektovaného divadelního režiséra a herce Jiřího Havelky s názvem Vlastníci popisuje mimořádně autentickým způsobem schůzi společenství vlastníků jednoho bytového domu. Komedii z roku 2019 si diváci velmi chválí a dosahuje skutečně vysokého hodnocení.

Mnozí majitelé bytů to asi znají z vlastní zkušenosti. Hrdinové filmu Vlastníci jsou totiž jedněmi z nich, patří jim byty v jednom postarším činžovním domě a právě mají společnou schůzi, na které se musí dohromady na mnohém dohodnout a rozhodnout.

Najdou se mezi nimi idealisté, kteří jednají ve prospěch celku, jsou zde i vypočítaví prospěcháři nebo dokonce rafinovaní manipulátoři, ale také lidé ztracení v pocitech vlastní bezvýznamnosti. Všichni se ale nakonec musí společně domluvit na správě domu, ve kterém mají své byty.

Chvála

Na filmovém serveru ČSFD.cz se Vlastníci dočkali hodnocení 74 %, což je tak vysoké hodnocení, jakého se v posledních letech moc českých filmů nedočkalo. „Nejlepší česká komedie od dob Vlasty Buriana. Vtipné, ale neprvoplánové dialogy, výborně vykreslující jednotlivé postavy. Interiérová dialogová konverzačka, ve které do sebe jednotlivé postavy perou hodně ostrou slovní munici, která však nezabíjí, ale pořádně rozesmává,“ napsal jeden z nadšených diváků.

„Nejlepší česká komedie minimálně od Samotářů. Všechno od scénáře až po režii je perfektně vyvážené,“ napsal další divák. „Jediný český film za poslední rok, u kterého jsem tušil, že mě nezklame, což potvrdil. Scénář, vedení herců, smysl pro správné časování, samotná zábavnost frků… vše funguje a dohromady tvoří brilantní konverzačku,“ napsal další. Mezi diváky se našlo jen málo kritiků, kteří měli filmu co vytknout.

Související články

Další články