Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Nejlépe se vyspíte ve středu. To je spánek nejkvalitnější

Víme, kdy se nejlépe vyspíte.
Je obecně známé, že je dobré spát 6-8 hodin denně, ale ani přiměřený počet hodin vám nezaručí, že se vyspíte spánkem spravedlivých. Podle nejnovějších zjištění se nejkvalitněji vyspíte v noci z úterý na středu. To je zkrátka spací den. A proč že tomu tak je?

Ve středu je náš spánek lepší než v ostatní dny v týdnu. Pokud se tedy chcete kvalitně vyspat, dopřejte si ve středu pro své snění dostatek volného času. Možná se vám zdá tato teorie lehce přitažená za vlasy, ovšem nebojte se, i pro toto tvrzení máme vysvětlení.

Přestože patříme k národu, který má čtvrtý nejspokojenější spánek, stále je prostor pro zlepšování. Celosvětový výzkum Cycle se na kvalitu spánku podíval do hloubky a přinesl nám zajímavé zjištění. Pokud se začneme zajímat o samotnou kvalitu spánku, nejde jen o počet prospaných hodin. Ideální je usínat mezi dvacátou hodinou večerní až půlnocí, ale svou důležitou roli zde hraje i biologické nastavení, které je z velké části dědičné.

Pokud si tedy chcete kvalitně odpočinout, volte pro to noc z úterý na středu. Ptáte se proč? Jde totiž o dny, kdy se nejvíce držíme svých každodenních stereotypů, což je pro tělo vhodné. Nejenže většinou nikde neponocujeme, jsme ještě dostatečně odpočatí z víkendu a v práci se také ještě nedostáváme do stresu. Středa je prostě spacím dnem. Pokud se tedy necítíte zrovna ve formě, snažte se v noci z úterý na středu pořádně vyspat. Hlavně nezapomínejte, že kvalitu spánku ovlivňuje především pravidelnost, a tak ji dodržujte.

Mohlo by vás zajímat

Další články