Pejsek jménem Tuffy, byl tak blízko smrti a to jen kvůli páníčkovi. Tomu tak moc ujely nervy, že štěňátko potrestal tím nejhorším způsobem! Všechno udělal jenom proto, že štěně nachytal, jak žvýká jeho mobilní telefon!

Spáleného na kost a ležícího na chodníku, si ho naštěstí všimla jedna kolemjdoucí, třicetiletá Yan Yingying. Když viděla, v jakém otřesném stavu pejsek je, okamžitě s ním spěchala k veterináři. Byla tak laskavá, že veškeré náklady na vyléčení štěňátka uhradila.

Jenže Tuffyho stav byl kritický a nedařilo se ho léčit. Slečna Yan neváhala ani vteřinu a kontaktovala charitu Animals Asia. Ta sice normálně zachraňuje a léčí medvědy, ale když viděli nebohého pejska, ujali se ho. Tuffy měl popáleniny na šedesáti procentech těla!

Byl tak těžce popálený, že musel spát s otevřenýma očima. Jeho oční víčka byla totiž spálená. Veterinářka Emily Drayton říká, že jako zvířecí lékař, je zvyklá na kruté osudy zvířátek. V těchto případech, se snaží držet emoce na uzdě. Jenže když spatřila Tuffyho, nedokázala to. Nebyla schopná zastavit slzy, jak moc ji jeho příběh vzal. Veterinářka obdivuje slečnu Yan, že se pejska ujala. Jiní by si ho určitě na ulici ani nevšimli.

Tuffy strávil několik měsíců v obvazech a pod silnými léky. Specialista z Hong Kongu, se musel zhostit náročného úkolu. Bylo nutné rozdělit pejskovi nohy od sebe. Vařící voda způsobila, že se přilepily k sobě.

Dnes, o několik měsíců později, se pejsek krásně zotavuje. Našel stálý domov u svého anděla strážného, slečny Yan. Všichni, co se podíleli na uzdravení pejska, před ním smekají. Prý měl takovou chuť žít, jakou ještě u zvířat neviděli.

Naštěstí má tento smutný příběh šťastný konec. Následující fotky nejsou pro slabší povahy. Jsou opravdu kruté.