Stylově na pražském Vyšehradě dnes vyprovázeli na cestu do nebe občané, bývalí političtí rivalové a kolegové a samozřejmě početná rodina.

Na posvátné místo se s Grossem (†45), který zemřel před týdnem na ALS, přišlo rozloučit několik desítek občanů a politiků, do baziliky sv. Petra a Pavla přicházeli postupně od půl deváté.

Rodinný pohřeb, a tedy hlavní bod programu, přišel na řadu v jedenáct hodin. Půl hodiny předtím před nadržená média přivezla bílá audina Šárku Grossovou i s oběma dcerami a početnou rodinou a mohlo se jít na věc.

Obřad trval pouhých patnáct minut, být přítomna agentura Dobrý den z Pelhřimova, asi se mění zápisy v české knize rekordů. Krátce poté se rozezněly zvony na věži a v 11:25 už Stanislava vynášeli na jeho poslední cestě, která povede rovnou do nebe, kde si zaslouží být, protože byl před světskou spravedlností nevinným člověkem a našel Krista, což si všichni uvědomují a nebe mu přejí.

Z politických elit se objevili expremiéři Jiří Paroubek, Jan Kavan nebo Jan Fisher a s nimi celá řada bývalých ministrů nejen z dob Grossova panování na Úřadu vlády.

Miloš Jitrnice chyběl, ale to se tak nějak dalo čekat. Je to Miloš.