Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Nejkrásnější české princezny stihl krutý osud: Manžel despota, úmrtí žalem nebo ztracená krása

Zdroj: archiv
+ Dalších 26 fotografií
princezny
Žádná správná česká pohádka se nemůže obejít bez krásné princezny. Čeští filmaři si na postavách princezen vždycky dávali záležet. Pojďme se nyní podívat na pět nejkrásnějších princezen z pohádek, bez kterých si nikdo z nás neumí představit Vánoce. Pravdou je, že skutečný život se s mnohými nemazlil.

1. Alena Vránová – Pyšná princezna

Alena Vránová patří k našim nejkrásnějším pohádkovým princeznám. Bez Pyšné princezny nemohou být žádné Vánoce. Legendární klasiku milují doslova všechny generace. Hereččin skutečný život ovšem nebyl tak růžový jako ten její pohádkový.

Během natáčení pohádky se herečka zamilovala do kolegy Vladimíra Ráže. Naopak negativně ji poznamenal vztah s prokomunisticky orientovaným Pavlem Kohoutem, který jejich lásce vůbec nepřál.

Její manžel Pavel Kohout se postupem času začal projevovat jako naprostý despota a cholerik. Došlo to až tak daleko, že své ženě zakazoval nosit podpatky nebo se líčit. Jenomže ani manželství s Vladimírem Rážem jí nepřineslo štěstí.

S hercem měla dceru Markétu, ale Ráž měl spoustu milenek a nakonec jejich vztah skončil rozvodem. Alena Vránová se již nevdala.

2. Milena Dvorská – Byl jednou jeden král

Milena Dvorská ztvárnila roli Marušky v kouzelné pohádce Byl jednou jeden král. V době natáčení pohádky nebylo Mileně ještě ani šestnáct let a okamžitě si získala srdce lidí. Dobrotivou a krásnou Marušku herečce už nikdo neodpáral.

Její život byl ale velmi strastiplný. Milena Dvorská zemřela na stesk po své dceři. Dcera Lucie se provdala za muže, jenž se prohlásil za mesiáše, a žila s ním v sektě. Milena se všemožně snažila dostat k vnoučatům, od nichž byla odříznuta.

Těsně před smrtí se herečce podařilo setkat se alespoň s vnučkou Julií. To nemění nic na tom, že Milena Dvorská si až do poslední chvíle vyčítala, že má tak špatný vztah s dcerou.

3. Libuše Šafránková – Tři oříšky pro Popelku

Kdo by neznal typicky vánoční pohádku Tři oříšky pro Popelku, kterou si zahrála Libuška Šafránková. Herečka má na kontě ale mnohem více rolí princezen. Zahrála si také v pohádce Princ a Večernice nebo Třetí princ.

Libuše Šafránková patří mezi naše nejlepší herečky a české komediální filmy s ní patří mezi ty nejlepší. Momentálně se herečka stáhla z veřejného života a na společenských akcích se ukazuje velmi sporadicky.

Žije spokojeným životem se svým manželem a zároveň hereckým kolegou Josefem Abrhámem. Na svých 66 let vypadá skutečně výborně.

4. Jorga Kotrbová – Zlatovláska

Herečka Jorga Kotrbová si zahrála princeznu v pohádce Zlatovláska nebo Honza málem králem. Jorga Kotrbová byla nádherná, ale nikdy se nedokázala smířit s přicházejícím stářím.

Kdysi populární hvězda na rozdíl od svých kolegyň svou kariéru již před lety pověsila na hřebík a žije v ústraní. Herečka kdysi dávno společně se sourozenci zdědila po otci milionový majetek, je spolumajitelkou činžovních domů v Praze a vlastní ranč s koňmi, kam se přestěhovala.

Tam si také užívá rodinné pohody s třemi dcerami, díky kterým je několikanásobnou babičkou.

5. Marie Horáková – Jak se budí princezny

Představitelka princezny Růženky Marie Horáková je nejmladší princeznou ze všech zmíněných. Herečka zanedlouho oslaví své šedesáté narozeniny a stále vypadá půvabně. Coby princezna Růženka byla naprosto okouzlující.

Roztomilá princezna s dlouhými blonďatými vlasy a nevinným kukučem. Lepší obsazení si Václav Vorlíček skutečně nemohl vybrat.

Na filmovém plátně se objevila poprvé v roce 1974, tedy ve svých patnácti letech. Marie se k filmu pak už nevrátila, ale proslavila se na hudebním poli. S bývalým manželem, překladatelem a spisovatelem Tomášem Míkou, má čtyři děti.

Související články

Další články