Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Nejkrásnější česká princezna Miroslava Pleštilová: Jak se změnila za 30 let od největší slávy?

Zdroj: archiv ČT, showpix
+ Dalších 5 fotografií
VÝROČÍ
V osmdesátkách se snad žádná správná televizní pohádka nemohla obejít od časté představitelky princezen Miroslavy Pleštilové (55). Byla krásná a sympatická, k tomu vyzařovala i přes televizní obrazovku inteligenci. Jak vypadá dnes a co dělá?

Miroslava Pleštilová byla hvězda

Miroslava Pleštilová v mládí v televizi a ve filmu často představovala rozpustilé či naivní mladé dívky a princezny. Diváci si ji žádali a i režisérům se s ní dobře spolupracovalo. Měla zajímavou vizáž, která jí zůstala doteď, a hrála s takovou lehkostí, že na ni byla (a je) radost se dívat.

Z její bohaté filmografie nejde zapomenout na legendární seriál Bylo nás šest (Eliška), Hříchy pro pátera Knoxe, filmy Poslední leč Alfonse Karáska, Obecná škola (učitelka Plecitá), pohádky O čarovné Laskonce, O kouzelnici Klotýnce nebo Královna štěstí, ale i velkou řadu dalších.

Ve škole si ji pletou se studenty

I dnes, ve zralejším věku, vypadá tak mladistvě, že už se jí několikrát přihodilo, že po ní zaměstnanci DAMU chtěli prokázat se indexem, jestli vážně studuje na škole. Dřív jí opravdu prošla, nyní ale sama přednáší.

„Stárnu, ale pořád vypadám jako dítě. Chtěla bych hrát zhýralou padesátnici, třeba větší alkoholičku, ale on mi to nikdo nedá,“ stěžovala si naoko před osmi lety ve Všechnopárty. V poslední době se ale zdá, že do podobných rolí konečně trochu takříkajíc dorostla.

Český Tom Hanks

Mirka se o herectví začala zajímat až na střední škole, předtím to vypadalo, že bude spíš baletkou nebo že se bude věnovat hře na klavír. Jenže klaviatura ani baletní piškoty nakonec neměly šanci. Řízením osudu došlo k tomu, že po gymnáziu vystudovala již zmíněnou divadelní akademii a pak šla z role do role.

Je manželkou Aleše Procházky, známého dabéra, který například po Vladimíru Dlouhém převzal namlouvání Toma Hankse. S Procházkou mají dva syny, Aleše (rapper Gender) a Zdeňka.

Hlas z Harryho Pottera

Poté, co se po přerušení kariéry kvůli mateřství vrátila do práce, nemohla zavadit pořádně o role. Nakonec se ale štěstí obrátilo a herecky se jí zase dařilo. Jeden čas ji kromě divadelních diváků mohli opět pravidelně vídat i ti televizní: prošla Pojišťovnou štěstí, Svatbami v Benátkách, Vyprávěj i Ordinací v růžové zahradě.

Známe ji ale i z dabingu. Ve filmech o Harrym Potterovi namluvila Bellatrix Lestrange, V Krotitelích duchů Janine Melnitz, v Madagaskaru Glorii.

Související články

Další články