Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Nejistá budoucnost: Jágrovi chybí motivace. Konec je každým dnem blíž, uznala legenda

Nejistá budoucnost: Jágrovi chybí motivace. Konec je každým dnem blíž, uznala legenda
Zdroj: Se souhlasem Jaromíra Jágra
+ Další 4 fotografie
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr (48) prošel za svou neuvěřitelně dlouhou kariéru řadu klubů. Mezi jeho nejoblíbenější patří ruský Avangard Omsk, za který si v letech 2008 až 2011 zahrál v Kontinentální hokejové lize. I proto bez váhání přijal pozvání na zápas s Kazaní v Moskvě, který byl oslavou sedmdesátiletého výročí od vzniku klubu. Při slavnostní události se Jágr rozpovídal i o své ostře sledované budoucnosti, moc fanoušků tím ale nepotěšil...

Legendární "68" neváhala ani minutu a do Moskvy se vydala s radostí. „Když jsem slyšel, že Avangard letos slaví výročí, okamžitě jsem přijal pozvání," cituje Jágra ruský sportovní server championat.com. Jaromír Jágr (48) byl během slavnostního utkání Omsku s Kazaní obletovanou hvězdou. Jak jinak, vždyť v Rusku je nejlepší Evropan který kdy hrál v NHL stále velice oblíbený.

Už není platným hráčem

Stejně jako v Česku, tak i v Rusku jsou hokejoví fanoušci zvědaví, jak dlouho ještě bude nezdolný hokejista hrát. Novináři se tak logicky na toto téma okamžitě vyptávali. „Letos byla kvůli covidu na celém světě zvláštní situace. Netrénoval jsem jako v předchozích letech, ale tuhle sezonu chci ještě dohrát,“ ujistil Jágr.

Na ledě ho však ještě chvilku neuvidíme. „S největší pravděpodobností se vrátím na play off,“ upřesnil legendární útočník, který hraje za své Rytíře Kladno, které i vlastní. Problémem ale tkví v tom, že zatím se Jágr necítí být přínosným článkem pro svůj klub. „Chci být hráčem, který pomáhá týmu, což teď nejsem,“ vysvětlil svou neúčast v zápasech.

Hokej je čím dál těžší

Na rovinu ale přiznal, že na led už se mu nechce tak jako dřív. „Hokej je čím dál těžší. Trochu jsem ztratil chuť, když jsem chtěl všem dokázat, že se zlepšuji a zlepšuji. Nemám dostatečnou motivaci pokračovat,“ překvapil Jágr. Přitom právě bývalý hráč Bostonu nebo Washingtonu platil za obrovského milovníka hokeje, který nikdy nechce slézt z ledu.

Jágr ale zároveň všechny ujistil, že i když je konec velice blízko, na ledě ho ještě nějaký čas uvidíme. „Tohle není moje poslední sezona. Měli jsme hrát ve Špindlerově Mlýně Winter Classic pod širým nebem, kterou kvůli koronaviru odložili. To si nemůžu nechat ujít, a tak ještě nemůžu skončit,“ dodala hvězda evropského hokeje.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy