Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Nej šaty z královských svateb: Která ze slavných nevěst vynesla tu nejhezčí róbu?

Všichni jsou zvědaví na to, v jakých šatech se objeví na svatbě Meghan
Markle. Podívejte se, jak to ve svatebních róbách slušelo jiným slavným
nevěstám.
Zdroj: Facebook/pinterest.com
+ Další fotografie
Ještě poměrně nedávno to vypadalo, že princ Harry snad zůstane sám, ale nakonec se i na něj usmálo štěstí, když potkal půvabnou herečku Meghan Markle. Bratr prince Williama vstoupí do svazku manželského už tuto sobotu 19. května. Mnozí jejich sňatek označují za svatbu roku. Každého proto zajímá, jaké šaty budoucí šlechtična vynese a zda se bude inspirovat u rób, v nichž se objevily ostatní královské nevěsty.

Jak budou vypadat? Tuto otázku si kladou miliony lidí na celém světě v souvislosti se sobotní svatbou prince Harryho a Meghan Markle (36). Šaty i autor honosné róby jsou však do posledního momentu tajemstvím, tak nám nezbývá než čekat. Kdyby se Meghan nechala inspirovat šaty z proběhlých svateb, vedle by jistě nešlápla. Trendy se sice mění, ale návrhář se musí držet protokolu. A v jakých róbách se vdávaly budoucí královské novomanželky v minulosti?

Když se v roce 1947 vdávala královna Alžběta II., musela šetřit přídělové kupóny, aby měla z čeho zaplatit látku na šaty. Ty jsou dílem návrháře Normana Hartnella, který k jejich výrobě použil hedvábí, krystaly a 10 tisíc perel. Vlečku z paličkové krajky pak vytvořili ve slovenské obci Hodruša-Hámre.

Krásnou svatební róbou oscarové herečky a monacké kněžny Grace Kelly se prý inspirovala i sama Kate Middleton. Honosné šaty nechala půvabné Grace jako dar ušít jedna z amerických filmových společností. Jejich autorkou byla držitelka Oscara za nejlepší návrh kostýmu Helen Rose. K jejich výrobě bylo použito více než 300 metrů látek a stovky miniaturních perel.

Ikonickou róbou jsou i šaty princezny Diany. Ty pocházely z dílny návrhářů Davida a Elizabeth Emanuelových. Byly ušity z hedvábného taftu barvy slonovinové kosti. Zdobila je krajka a osm metrů dlouhá vlečka.

Nejočekávanější svatba desetiletí přilákala k televizním obrazovkám mnoho lidí, kteří byli zvědaví na to, jaké šaty vynese Kate Middleton. Ta oblékla róbu s krajkovými rukávy, rafinovaným výstřihem a nekonečně dlouhou vlečkou. Autorkou je vrchní návrhářka značky Alexander McQueen Sarah Burton.

Velmi krásnou róbu měla i švédská princezna Sofie. Její šaty ve třech odstínech bílé byly navržené Idou Sjöstedt a zdobila je krajka. Hlavním materiálem pro jejich výrobu bylo hedvábí.

Související články

Další články