Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Nejhříšnější film roku: Takhle vypadá nemravná jeptiška Benedetta

Ve filmu Benedetta se odehrává lesbická láska.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 6 fotografií
film

Nový film Paula Verhoevena (83), který mimo jiné režíroval Základní instinkt se Sahron Stone (63), nese název Benedetta (2001). Životopisný snímek, v hlavní roli s Virginií Efirou (44), vypráví o začínající jeptišce v 17. století, která vstoupila do italského kláštera a prožila lesbickou lásku s jinou jeptiškou. Film vstoupil do českých kin 2. prosince.

Schopnost konat zázraky vynese charismatické Benedettě (Virginie Efira) koncem 17. století výsadní postavení v toskánském klášteře. Když její slabost pro mladou a živelnou Bartolomeu (Daphne Patakia) přeroste v nespoutanou vášeň, začíná hra plná intrik sahající do vyšších pater italské církve. Erotické drama legendárního Paula Verhoevena, natočené podle skutečného příběhu, si v hlavní soutěži festivalu v Cannes vysloužilo pro svou odvážnost bouřlivé reakce diváků i kritiků.

Reakce diváků

Rozporuplnými názory se to hemží i na webu ČSFD. "Paul Verhoeven je králem i po oslavě osmdesátky. Ten člověk je jednoduše génius. Byl jsem do snímku vtažen, celou dobu udržován v napětí, neustále přemýšlel, jestli je Benedetta opravdu světice nebo vypočítavá mrcha. A do toho všeho není divák ochuzen o Verhoevenův typický režijní rukopis plný vášnivého sexu a násilí. Ale mou oblíbenou postavou se stal papežský nuncius v démonickém podání Lamberta Wilsona," píše uživatel Disk na platformě ČSFD.

"Jak je pro Verhoevena typické, tak je tento film dost provokativní a černohumorný - plný erotického náboje mezi hlavními protagonistkami a zároveň nabízející bizarní snové scény s Ježíšem, který usekává hlavy zlým lapkům. Nabízí slušné herecké výkony (hlavně Charlotte Rampling v roli matky představené), ale v druhé polovině už se malinko opakuje a nudí," soudí uživatel kajas. Na serveru ČSFD má snímek Benedetta zatím slušných 67%.

Kdo je Virginie Efira alias Benedetta

Hlavní hrdinku ve filmu Benedetta ztvárnila belgicko-francouzská herečka a moderátorka Virginie Efira. Půvabná blondýnka získala svou první hlavní roli v roce 2013 v komedii 20 ans d’écart. Poté se objevila v kritiky oceňovaném komediálním dramatu Viktorie, za nějž získala cenu Magritte pro nejlepší herečku a také nominaci na Césara pro nejlepší herečku. S Paulem Verhoevenem netočila poprvé. Podle serveru wikimedia.org už spolupracovali na thrilleru Elle (2016).

Filmová jeptiška má nejen pestrou kariéru, ale i osobní život. V letech 2002 až 2009 byla provdána za belgického herce Patricka Ridremonta. V letech 2013 až 2014 byla zasnoubena s francouzským režisérem Mabroukem El Mechrim, s nímž má dceru Ali. Nyní to však vypadá, že našla toho pravého. Od roku 2018 po jejím boku stojí sympatický francouzsko-kanadský herec Niels Schneider.

Jak se nový životopisný film Benedetta líbí vám? Napište nám do komentářů.

Související články

Další články