Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Nejhorší noční můra pro každého rodiče: „Zemřou vám všechny vaše děti!“

Všichni tři sourozenci trpí nevyléčitelnou nemocí.
Zdroj: facebook.com
Jejich tříletá holčička se učila velmi pomalu chodit. Rodiče netušili, co se mohlo stát. Pak zjistili, že má krutou nevyléčitelnou nemoc. A její malí bráškové mají bohužel stejnou nemoc.

Blíží se Vánoce a rodiče Leah (27) a Shaun (30) Scottovi z Norwich čekají jedny z těch posledních s jejich dětmi. Nevědí, jestli se jejich dcera a synové dožijí těch příštích. A to je pro rodiče opravdu krutá rána.

Když byly jejich dceři Paige tři roky, měla problém s chůzí. Ještě ani pořád chodit neuměla. Rodiče s ní šli tedy k lékaři. Zjistilo se, že trpí metachromatickou leukodystrofií. To je smrtelná dědičná choroba, u které dávají lékaři jen pět let života. Na smutný příběh upozornil web TN.cz.

V té době byla Leah znovu těhotná. S manželem čekali dvojčata a moc se na ně těšili. Lékaři jim potvrdili, že jejich malí synové můžou tuto nemoc zdědit také. Rodiče byli v šoku. Byly jim doporučeny testy, aby se zjistilo, jestli mají v sobě stejnou nemoc. pokud by se to potvrdilo, byl jim doporučen potrat. Rodiče to odmítli.

Když se jim narodili jejich dva synové, byli těmi nejšťastnějšími na světě. Věřili, že vše bude v pořádku. Přece se nemůže stát, že budou mít takovou smůlu a nemocné budou všechny jejich tři děti. Pak ale přišla krutá rána. Oba synové trpí stejnou nevyléčitelnou nemocí. Stejně jako jejich sestra ztratí schopnost mluvit a chodit a přijdou o zrak.

V Itálii ale objevili lék, který by mohl dvojčatům prodloužit život. Malou Paige ale zřejmě i tak čekají poslední Vánoce. Když se matka dozví, že všechny její tři děti zemřou, je to nepředstavitelná bolest. Člověk se ale musí naučit bojovat. Věří, že se jejich dva malí synové uzdraví. A to jim dodává sílu.

Manželé jsou shodou okolností oba nositeli genu, který je za tuto smrtelnou nemoc zodpovědný. Že se setkají a budou mít spolu děti, u kterých nemoc nevyhnutelně propukne, byla šance jedna ku 160 tisícům.

Související články

Další články