Nejhorší chvíle z fotbalového debaklu: Zakrvácený Ronaldo a Schick, který nedal penaltu

+ Další 3 fotografie

Sobotní zápas mezi Českem a Portugalskem skončil debaklem pro Čechy. Do pražského Edenu se sjelo na dvacet tisíc diváků, kteří byli zvědaví hlavně na hvězdného Cristiana Ronalda. Fanoušci ale odcházeli zklamaní, a to nejen kvůli tomu, že se Ronaldo nepředvedl zrovna v nejlepší formě, ale také kvůli zahozené penaltě v podání Patrika Schicka, uvádějí sportovní portály.

Fotbalista Cristiano Ronaldo byl hlavní hvězdou sobotního zápasu v pražském Edenu, kde nastoupili Češi proti Portugalcům. Z našeho pohledu se ale rozhodně nejednalo o hit, na který by se mělo dlouho vzpomínat. Češi prohráli 0:4 a ve skupině A v rámci Ligy národů jsou na posledním místě. Pokud chtějí postoupit dále, musí teď vyhrát ve Švýcarsku.

Jak informoval iSport, Ronaldo zrovna nebyl ve své nejlepší formě a ani on neprožil svůj nejpovedenější zápas. Po nešťastném střetu s brankářem Vaclíkem skončili oba otřesení na zemi, Ronaldovi se spustila krev z nosu a lékaři ho museli několik minut ošetřovat. V závěru prvního poločasu se pak dotkl rukou míče před svou brankou a následovala penalta.

Portugalci byli kvalitou jinde

Obrovskou šanci ovšem Češi nedokázali proměnit, čímž jen potvrdili svůj nevydařený a bezradný výkon. Tehdy byl ještě stav 0:2 pro Portugalsko. Patrik Schick měl být tím, kdo dá gól, ovšem míč šel nad branku a jen lehce se otřel o břevno. „Portugalci byli kvalitou úplně jinde,“ uznal po prohraném zápase Schick pro iDnes.

Po nepovedené penaltě za Schickem dokonce přišel i sám Ronaldo. „Bavili jsme se o té penaltě. Sám mi říkal, že viděl, že jsem byl moc v záklonu,“ nechal se slyšet Schick. S Patrikem si ještě před nevydařeným zápasem povídala i redaktorka eXtra.cz. Rozhovor najdete v náhledovém videu.