Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Nejen uprchlíci v Německu, ale i Češi se umějí chovat jako nadržená zvěř! 7 věcí, které jste nevěděli o filmu Proč?

Nejen uprchlíci v Německu, ale i Češi se umějí chovat jako nadržená zvěř! 7 věcí, které jste nevěděli o filmu Proč?
Zdroj: youtube.com
Události, které se staly o silvestrovské noci v Německu, šokovaly Evropu. Nadržení uprchlíci ze Sýrie a jiných států zde masově obtěžovali a znásilňovali německé ženy. Ale podobné chování známe i z českého kulturního prostředí. O podobných zvěrstvech, jaká se stala v Kolíně nad Rýnem, vypráví výborný film Proč?.

Film, na který se nedá jen tak zapomenout. V druhé polovině 80. let se jednalo o mimořádně závažný film, který vykresloval, jak se docela inteligentní mladí lidé dokážou rychle proměnit v nadrženou ožralou tlupu

Opravdu velice silný film, který byl inspirován skutečným případem. Režisér Karel Smyczek opravdu věděl, jak zapůsobit. Tenhle film by měli vidět všichni, kteří si myslí, že některé věci se ve střední Evropě nedějí.

Co jste o filmu Proč? možná nevěděli?

1. Scénář napsal Radek John, který sbíral veškerý materiál přímo na přelíčeních u soudu s výtržníky.

2. Jelikož žádný z herců nepůsobil zrovna sympaticky, dočkali se na ulici od diváků někdy i ostrých reakcí. Například Martina Dejdara chtěla jistá dáma zmlátit deštníkem, protože byla z jeho postavy velmi znechucena.

3. Události, podle kterých byl film natočen, se skutečně odehrály, a to v noci z 18. na 19. června. Noční vlak, přezdívaný Hron, dojel do své cílové stanice s tříhodinovým zpožděním.

4. Uvedení filmu v kinech také nebylo jen tak. Většinu publika tvořili agresivní vlajkonoši, kteří nejen že napadali ostatní diváky, ale také neměli problém ničit zařízení v sále.

5. Do tzv. kotlů za jednou z branek byli vybráni jako komparz skuteční vlajkonoši, ale kdo od nich mohl čekat pohodu a klid? Během natáčení se chovali agresivně, ničili auta před stadionem a vše, co jim přišlo do cesty. Dokonce měli v mozku takovou tmu, že když dvacet z nich poslali do autobusu, aby představovali fanoušky Olomouce, ostatní na ně zaútočili, protože okamžitě zapomněli na to, že se točí film.

6. Škoda z natáčení na zdemolovaných vagonech se vyšplhala na sumu 250 000 korun československých, což nebyla žádná zanedbatelná částka.

7. Při promítáních v kinech většina fanoušků aplaudovala hlavně při těch nejbrutálnějších scénách. Scény, kde bylo vidět nejvíce násilí, některé fanoušky v kinosálech dováděly až k orgastickým výkřikům.

Související články

Další články