Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Nejen Smetana inkasovala od státu: Milion pro Kluse a dvě dávky pro Kerndlovou či Davida. Brala i Bílá!

Michal David je úspěšný hitmaker.
Zdroj: Showpix
+ Další 4 fotografie
Dotace

Část umělců, kteří se počítají mezi ty bohaté, žádala stát o podporu v době koronavirové pandemie. Vyplývá to z informací zveřejněných portálem hlidacstatu.cz. Příspěvky tak dostal například Michal David, Tomáš Klus nebo Lucie Bílá. Více než milion korun pak inkasovala agentura Ivany Gottové, vdovy po legendárním pěvci. 

Koronavirová pandemie nevybíravě zasáhla do životů milionů lidí. Mezi šťastnější se počítali ti, kterým vládní nařízení nezasáhly do zaměstnání. O tom ale nemohou hovořit umělci, zejména třeba hudebníci museli rušit koncerty a prakticky půl roku byli bez příjmů.

Pomocnou ruku proto podal stát v podobě kompenzací, kterých využil prakticky každý, kdo mohl, přestože to ani tak moc třeba nepotřeboval. Například Emma Smetana a Jordan Haj dostali podle portálu hlidacstatu.cz oba po 60 tisících, přestože měli oba v době zažádání práci a neměli problém se uživit.

Stejnou částku získal i v lednu 2021 zpěvák Tomáš Klus. Společnost Tomáš Klus, s.r.o., ve které zpěvák drží 45procentní podíl, dokonce získala na kompenzacích během roku více než 1 200 000 korun. O něco větší částku pak obdržela společnost Karel Gott Agency, kterou vlastní Ivana Gottová, vdova po zesnulém bardovi.

Žádala Bílá i David

Mezi žadateli, kteří uspěli, byl i multimilionář Michal David, který dvakrát obdržel po 60 tisících a jednou téměř 90 tisíc korun. Z řad zpěváků figuruje v registru i Tereza Kerndlová, která inkasovala hned dvakrát šedesátitisícový příspěvek. Jeden dostala na podzim 2020, druhý pak v březnu 2021, tedy pouhý měsíc poté, co si koupila luxusní dům ve španělské Esteponě. O tom, že kupní cena se pohybovala v řádech milionů, pak není pochyb.

Dotaci 60 tisíc korun obdržela pod jménem Hana Zaňáková i Lucie Bílá. Stejně jako Kerndlové se jí loni až tak špatně nejspíš nevedlo. V Otvovicích, kde vlastní luxusní vilu, restauraci a kulturní dům, si totiž v polovině roku 2021 pořídila další nemovitost, v níž si plánovala otevřít fitness centrum a kadeřnictví.

O pomoc žádali u státu i někteří herci a moderátoři. Jednu dávku v podobě šedesáti tisíc obdržel Bořek Slezáček a také Erika Stárková. Oba přitom na podzim v roce 2020 zářili v show Tvoje tvář má známý hlas, což bylo v době, kdy o kompenzaci žádali. Zároveň je nutno dodat, že všichni měli na příspěvek nárok. Zatímco zpěvákům se zrušily všechny koncerty, divadelním hercům pak vystoupení. U některých hvězd je ale otázkou, zda příspěvek ve formě 60 tisíc opravdu potřebovali.Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy