Brněnské městské divadlo přišlo o herce, jenž toho mohl ještě hodně dokázat. Jakub Zedníček zahynul při autonehodě a „zanechal po sobě teprve devítiměsíční dcerku a pohlednou přítelkyni.“: Kromě herectví měl i nesporný sportovní talent.

Není to tak dávno, co mladý Zedníček o svých hereckých schopnostech pochyboval. „Jestli mám v sobě herecké geny jako můj strejda ‚Čmaňa‘, to se teprve uvidí,“ nestyděl se o sobě prohlásit.

A není se čemu divit. Přestože vystudoval na brněnské konzervatoři obor hudebně dramatický, vždycky měl i silný vztah ke sportu. Ve svém repertoáru měl letní i zimní sporty všeho druhu. Kromě toho dovedl i jezdit na koni a oblíbil si též historický šerm.

Nakonec dal ale přednost herectví a začal se mu věnovat naplno. V rámci angažmá v Městském divadle Brno získal menší role v muzikálech jako Mary Poppins nebo Chicago, kde mohl uplatnit své pohybové schopnosti. Pomalu se začal prosazovat i v televizním světě, když po boku svého slavnější strýce Pavla účinkoval v pořadu Kurňa, co to je?.

Jeho život však naneštěstí v prvních minutách nového roku navždy vyhasl. Tady si přečtěte, jak k ohromnému neštěstí přesně došlo.