Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Nejdůležitější chvíle je tu: Volební místnosti otevřeny, rozhodujeme o hlavě státu!

Druhé kolo voleb je tu.
Zdroj: archiv
+ Dalších 7 fotografií
Druhé kolo historicky druhé přímé volby prezidenta je tu. Hlavou státu se stane Jiří Drahoš nebo Miloš Zeman. Vypadá to na souboj na ostří nože. Volební místnosti se otevřely ve 14 hodin.

Druhé kolo prezidentských voleb právě začalo. Volební místnosti se otevřely v pátek 26. ledna ve 14 hodin, dát hlas svému kandidátovi dnes můžete do 22 hodiny. V sobotu 27. ledna potom pokračují od osmi hodin od rána, uzavřou se úderem 14 hodiny. Zvolit si můžete ze dvou vítězných kandidátů, tedy Jiřího Drahoše a Miloše Zemana. Ti se snažili naposledy zabojovat o přízeň voličů ve včerejším prezidentském duelu. Teď už je jen a jen na voličích, jakým směrem se Česko na dalších pět let vydá.

Na rozdíl od prvního kola nedostaneme volební lístky do schránek, obdržíme je až přímo ve volební místnosti. Spolu s nimi úřední obálku, do níž je třeba jeden ze dvou těchto lístků vložit. Nezapomeňte si s sebou vzít průkaz totožnosti.

Očekává se, že hlasy by měly být sečteny v sobotu kolem 16 hodiny. Již zítra tedy budeme vědět, kdo bude tenhle národ příští roky reprezentovat. Jiří Drahoš. Miloš Zeman. Vybírejte zodpovědně.

Související články

Další články