Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Nejdrsnější natáčení Aničky Slováčkové: Znásilnění přímo na place!

+ Další 2 fotografie
V závěru posledního dílu Ordinace v růžové zahradě 2 dojde k nečekaně dramatickému zvratu. V jednom z nejoblíbenějších pořadů TV Nova dojde k otřesnému zločinu, který nenechá nikoho chladným. Seriálová zdravotní sestra Radka, kterou hraje známá herečka a zpěvačka Anna Julie Slováčková (26), se stane obětí znásilnění.
Hrůzný čin

V posledním díle seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, který ponese název Show pro Radku, dojde v závěru k dramatickému zvratu. Diváky čeká opravdový šok, protože postava diváky oblíbené zdravotní sestřičky Radky, kterou v pořadu ztvárňuje Anna Julie Slováčková, zažije něco, čeho se děsí každá žena - znásilnění.

K tragédii dojde večer po pracovním večírku, kde se Radka opije a začne flirtovat s lékařem Michalem Rennerem alias hercem Jurajem Bačou (34). Mladý doktor odveze Radku, která se nachází v podroušeném stavu, k sobě domů a tam pod záminkou odstranění skvrny od vína jí svlékne tričko a začne jí šeptat, jak je nádherná. Podnapilá Radka jeho úmysly rozklíčuje a několikrát mu dá jasně najevo, že s ním spát nebude. Dokonce svůj nesouhlas i zřetelně vysloví. On ji přesto znásilní.

„Radka si zažila něco, čeho se obává a z čeho má strach snad každá žena. Když člověk zapluje do ,podsvětí’ této problematiky, což jsem v rámci přípravy udělala, v šoku zjistí, kolika žen se sexuální obtěžování či přímo znásilnění týká,” říká představitelka Radky Anna Slováčková. A dodává: „Radka se společensky unaví, naivně uvěří svému kolegovi, že právě s ním je v bezpečí, jenže on té situace zneužije.

Radka jasně řekne ,ne‘, dokonce několikrát. Právě toto krátké slovo by mělo stačit, aby druhá strana přestala dělat cokoli, co se nám nelíbí. To se bohužel ve spoustě případů nestane. Navíc to, jak Michal Radku znásilní, je mnohem častější případ, než bychom si mysleli. Mrzí mě, že na něj společnost vzhledem k přítomnosti alkoholu mnohdy nahlíží, že si za to oběť mohla sama,” ​uvádí její představitelka.

Těžké natáčení

K tomu, jak se natáčela samotná scéna násilného aktu, Anna uvádí: „Natáčet něco takového je samozřejmě těžké. Hodně jsem to předtím probírala jak s kolegyněmi, tak s terapeuty. Dívala jsem se a studovala různé dokumenty na dané téma.

Pak mi pan režisér Fuit vysvětlil svůj pohled na celou scénu, že to musíme natočit tak, aby bylo jasně patrné, že se o znásilnění jedná. Zároveň jsem byla moc ráda, že jsem vypjatou scénu točila s Jurajem Bačou, což je neuvěřitelně hodný, slušný člověk. Pořád se ujišťoval, že jsem v pořádku,” dodává Anna.

V Ordinaci se tímto rozehrává nejdramatičtější a nejnosnější dějová linka její jarní sezony. Příběh zdravotní sestry Radky zaujímá jasné stanovisko ke společensky silně rezonujícímu tématu sexuálního násilí.

Jak se Radka ke znásilnění postaví, jestli zločin oznámí na policii a kdo jí uvěří, se diváci dozvědí již tento čtvrtek exkluzivně na Voyo.

Zdroj: Video se souhlasem TV Nova

Související články

Další články

Nejnovější kauzy