Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Nejdříve byl proti sňatkům homosexuálních párů a nyní otočil: Proč se Čižinský omlouvá?

Zdroj: profimedia.cz
V poslanecké sněmovně se vytvořily dva tábory, které mají odlišný názor na sňatky homosexuálů. Jedni jsou pro to, aby bylo možné uzavírat manželský svazek i mezi homosexuálními páry a druzí jsou rázně proti. Poslanec Jan Čižinský byl až doposud v druhém táboře. Nyní však z ničeho nic otočil a omluvil se. Co ho k tomu vedlo?

Jan minulý týden podepsal návrh ústavního zákona, který by měl ochránit definici manželství jako svazek mezi ženou a mužem. V poslanecké sněmovně se rozdělili na dva tábory. Jeden byl stejně jako Jan Čižinský proti uzavírání svazků a druhý pro.

Jenomže zanedlouho poté oznámil, že se vlastně rozmyslel a je pro uzavírání homosexuálních sňatků. „Podcenil jsem ale, že bude vnímán v symbolické rovině jako útok proti lidem, kteří chtějí vytvářet rodiny se stejným pohlavím obou rodičů. To mne velmi mrzí a všem, kteří byli takto dotčeni, se omlouvám,“ napsal poslanec na sociální síť.

Je pravdou, že po svém prvním výroku se snesla na Čižinského velká kritika. Jeho známí však reagují jinak. "Jana Čižinského znám dlouho, rozhodně to není žádný homofob. Nečekal, že to bude interpretováno tímto způsobem a že bude v jednom pytli s lidmi jako jsou Jaroslav Foldyna nebo Václav Klaus ml., se kterými hluboce nesouhlasí,“ řekla producentka Hana Třeštíková pro portál Echo24

Související články

Další články