Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Nejdřív žraloci, teď komáři: Hejna bodavého hmyzu ohrožují Chorvatsko

Zdroj: archiv
+ Další fotografie
komáři útočí
Nejdřív žraloci, teď komáři. Čeští turisté, kteří se letos chystají na dovolenou do Chorvatska to nemají jednoduché. Vždyť kdo by chtěl jet s rodinou k moři, kde u břehu odpočívá žralok a nad hlavami létají hejna komárů. Chorvatské turistické sdružení má ale pro Čechy jasné vyjádření.

Podle informací serveru tn.cz se není čeho obavát. "Slavonie je od pobřeží vzdálena přes 300 kilometrů vzdušnou čarou. Čeští turisté se nemusí obávat, že by na nadcházejících dovolených u moře zaznamenali větší výskyt komárů. Celé pobřeží Jadranu je zcela bezpečné," uvedla problém s komáry na pravou míru česká pobočka chorvatské turistické centrály.

Postižené oblasti, kde se komáři přemnožili, jsou tedy zcela mimo oblíbená dovolenková střediska. Sdružení ale zároveň uvedlo, že se jedná o nejhorší situaci za posledních patnáct let. I když se proti komárům v osijecké oblasti bojuje každoročně, letos je výskyt opravdu enormní.

Komáři se rojí převážně ve vnitrozemí v okolí řek Dráva a Dunaj. Mohou za to silné květnové deště - v okolí řek pak vznikly rozsáhlé zaplavené plochy, kde se v kombinaci s vysokými teplotami komárům velmi daří.

Související články

Další články