Seznámení zalité sluncem? Jiří Drahoš a Eva Drahošová se dali dohromady během studií a zpočátku to vůbec nevypadalo na bůhvíjak velkou lásku. Na společnou životní cestu se vydali až po vzájemném oťukávání.

„Na první pohled jsem si říkala, že tedy nic moc. Rozhodně jsem z něj nebyla paf,“ prozradila Drahošová serveru lidovky.cz. Jiří Drahoš byl tehdy mladým studentem chemie na VŠCHT a paní Eva byla nespokojená zejména s jeho účesem.

Jiskra nakonec přeskočila i díky společným zájmům a rodinným kořenům. Oba dva je mají od Skutče na Českomoravské vrchovině.

„Nejhezčími okamžiky našeho manželství bylo narození obou dcer, protože jsme na děti poměrně dlouho čekali. Hezkých okamžiků však bylo v životě opravdu dost, my jsme totiž zvyklí být hodně spolu,“ dodala možná první dáma.

S manželem se poznali ještě na studiích, brali se 21. června 1974. Žijí spolu tedy spokojeně přes 40 let, což je úctyhodné. A paní Eva stála svému muži pevně po boku i po celou dobu volební kampaně. Určitě má dobré předpoklady stát se skvělou první dámou.