Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Nejdražší vila v Česku je na prodej. Přepychová stavba vyjde na půl miliardy

Nejdražší vila v Česku je na prodej. Přepychová stavba vyjde na půl miliardy
Zdroj: Extra.cz
+ Dalších 9 fotografií
Luxusní dům
Pět pater totálního luxusu. To a ještě víc nabízí krásná vila v Praze-Bubenči, která je nyní na prodej. Má to ale malý háček - stojí přibližně půl miliardy korun, což z ní dělá nejdražší dům v Česku. Nemovitost prodává Julia Romaněnková, manželka bývalého zástupce ruského petrochemického gigantu Lukoil. Žena magnáta má údajně čelit exekucím.

Cihlová stavba s prvky kubismu a moderní technologie v diplomatické lokalitě v Praze-Bubenči zaujme na první pohled. Ten ale není ani zdaleka tak výrazný, jako například u honosných amerických vil, připomínajících menší zámky. V tomhle je dům, který patří Julii Romaněnkové, ještě skromný. Jeho absolutní pompéznost se ale skrývá uvnitř.

Na jeho interiérové vybavení totiž tvůrci použili zásadně luxusní materiál, jako je třeba mahagon či mramor. Na lustry byl použit francouzský křišťál, podlahy jsou pak vykládané polodrahokamy. Nábytek v domě je taktéž unikátní, má ho totiž na svědomí slavný britský designér interiérů Clive Christian, který stojí i za nejdražším parfémem na světě.

Vstup na otisk prstu

Luxus a přepych tak čekají na návštěvníky domu doslova na každém kroku. Už jen při prvním pohledu do interiéru vyrazí dům dech. Na to, abyste se dostali dovnitř, ale potřebujete místo klíče správný otisk prstu. Budova je totiž vybavena nejpokročilejším zabezpečovacím systémem, o komfort se pak stará i dálkově ovládaný systém Smart House, jehož panely zdobí krystaly ze světoznámé dílny Swarovski.

V prvním patře se nachází velký obývací pokoj s prostornou kuchyní a jídelnou. Ve druhém patře jsou pak hlavně ložnice, šatny a několik koupelen. Ve třetím patře, které je v podkroví, je pak pracovna s menší kuchyní a vstupem na terasu.

Zbylá dvě patra jsou pod úrovní zahrady. Ta nabízí prostory například k domácímu fitku, solárku nebo sauně.

Majitelka čelí exekuci

Překrásný dům, kterého by se chtěl málokdo zbavit, je tak nejspíš na prodej hlavně proto, že Julia Romaněnková čelí exekuci. Konkrétně se pak týká její jediné české firmy Izba. Se zjištěním přišla MF DNES, podle které je na společnost uvalena exekuce v hodnotě tří milionů korun, ta se ale netýká luxusní vily,

Dům patří mezi mladší stavby, jelikož byl vybudován před deseti lety. Na místě původně stál prvorepublikový dům malíře Karla Svolinského. Ten byl ale nakonec zbourán a na jeho místě nechala Romaněnková postavit současný skvost, který je nejdražší v České republice.

Související články

Další články