Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Nejdražší ruský seriál všech dob: Kateřina Veliká míří na české obrazovky

Nejdražší ruský seriál všech dob: Kateřina Veliká míří na české obrazovky
Zdroj: TV Prima/Mars Media
+ Dalších 10 fotografií
zajímavosti
Od 30. června mohou diváci televize Prima každé úterý sledovat 12dílný historický seriál Kateřina Veliká. Ten je seznámí s příběhem ruské carevny v dobách raného dětství a ukáže dvacet let intrik, spiknutí, bojů o moc a lásku k Rusku.

Psal se rok 1729, když se narodila princezna Sofie Frederika Augusta. Její původní jméno nikdo nezná, známou se totiž stala, až když se Petr III. Ruský stal jejím manželem a ona přijala jméno Jekatěrina Alexejevna. Byla nejdéle vládnoucí ruskou carevnou a svět ji zná pod jménem Kateřina Veliká. Právě o ní vypráví ruský seriál, který nyní bude vysílat televize Prima každé úterý.

Diváci budou ve dvanácti epizodách provedeni dvaceti lety jejího života a uvidí tak ženu tak inteligentní a neohroženou, že dokázala svrhnout svého vlastního manžela z trůnu. Od jejího příjezdu do Ruska, kdy jí bylo 15 let, až po dobu, kdy jí bylo 33.

Role panovnice se ujala ruská herečka Julia Snigir, jejíž jméno i tvář mohou diváci znát například i z amerického trháku Smrtonosná past: Opět v akci či fantasy filmu Tajemný ostrov. Postavu Kateřiny zahrála opravdu výborně.

Zajímavosti o seriálu Kateřina Veliká

 • Nejdražší ruský seriál
 • Producentka seriálu Elena Denisevichz v rozhovoru pro ruský list Komsomolskaja pravda zmínila, že za natáčení bylo utraceno téměř 300 milionů rublů, což je v přepočtu zhruba 104 milionů korun. To je o mnoho více peněz, než kolik se v Rusku za natáčení seriálů běžně utrácí.

  • Historik na natáčení
  • Aby byl seriál co nejautentičtější, na natáčení po celou dobu dohlížel historik, který dělal štábu odborného poradce. Velké peníze stálo obstarání dobových rekvizit a kupříkladu replika carské koruny byla sama o sobě velmi drahá, její výroba totiž trvala měsíc, kameny na ní byly ručně vyřezávány a váží přes 3 kilogramy.

   • Přání diváků
   • Ruští televizní diváci dlouho volali po kvalitním seriálu, který by vyprávěl právě příběh Kateřiny Veliké. Tvůrci tak tímto projektem jejich přání vyslyšeli a bylo jedním z důvodů, proč se tolik snažili co nejvíce napodobit reálné situace z tehdejší doby.

    • Vymyšlená postava
    • I přes snahu o autentičnosti se tvůrci rozhodli, že do děje zařadí jednu zcela smyšlenou postavu. Mušketýr Vasily Zalessky není ani inspirován reálným člověkem z dějin a v příběhu má fungovat jako největší romantik celého příběhu.

     • Náročné natáčení
     • Natáčení probíhalo v letech 2013 až 2014 a filmaři objeli více než 200 významných míst. Navštívili památky, jakými jsou Petropavlovská pevnost, Konstantinovský palác, Kateřinský palác v Puškinu, Gatčinský palác, Voroncovský palác nebo Smolný klášter. Zatímco na některých místech skutečně natáčeli, jiná jen obhlíželi, aby mohli ve studiích postavit co nejvěrnější repliky.

      • Julia Snigir a strach
      • Postavu Kateřiny Veliké si ve stejnojmenném seriálu zahrála ruská kráska Julia Snigir. Z této role měla velký respekt a bála se, že ji nedokáže ztvárnit. „Byla jsem zmatená, nejistá a na roli carevny jsem se vůbec necítila. Když jsem ji získala, dokonce mě to vystrašilo – nemohla jsem přijít na to, jak takovou roli pojmout. Ale pak jsem si řekla, že to zřejmě není náhoda, že se hvězdy sešly v právě takové konstelaci – a že z kombinace mé osobnosti s osobností Kateřiny Veliké by mohlo vzejít něco skutečně zajímavého,“ řekla Julia podle webu iPrima.cz.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy