Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Nejdražší rezidence v Evropě: Ikonický The Bubble Palace má několik bazénů a amfiteátr

Nejdražší rezidence v Evropě: Ikonický The Bubble Palace má několik bazénů a amfiteátr
Zdroj: profimedia
+ Další 4 fotografie
Bydlení
Nemovitost The Bubble Palace je jednou z nejdražších soukromých budov v Evropě. Díky ikonickému vzhledu je tento dům často vyhledávaným místem pro různá módní focení a přehlídky a také se tam obvykle pořádají bujaré večírky.

The Bubble Palace, známý také jako Palais Bulles, se řadí mezi nejdražší soukromé nemovitosti v Evropě. Ještě v únoru byl na prodej za neuvěřitelných 335 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 8,2 miliardy korun. Nevídanou budovu nalezneme na francouzské Riviéře poblíž města Cannes. Dům se stal zcela ikonickým, zřejmě právě díky neobvyklému bublinkovému vzhledu.

Historie

Rezidence byla postavena v průběhu let 1975 a 1989. Zasloužil se o ni maďarský architekt Antti Lovag, který vše vyladil do futuristického stylu. Dům si tehdy objednal francouzský průmyslník a později ho odkoupil známý módní návrhář Pierre Cardin. Využíval ho jako rekreační sídlo a budova jako by mu byla ušitá na míru. Navrhoval odvážné modely geometrických tvarů, které se podobaly právě bublinkovému domu.

Vybavení

Velkolepé sídlo má celkovou rozlohu 8 500 metrů čtverečních. Disponuje několika zahradami a bazény, k domu patří i amfiteátr s kapacitou 500 míst. Díky tomu je dům často vyhledávanou lokalitou pro honosné večírky.

Uvnitř se nachází deset apartmánů, ohromná jídelna a obývací prostor, kde je nádherný výhled na zátoku v Cannes. Všechny pokoje jsou vybavené moderními dekoracemi a nábytkem od známých současných designérů. V domě toho hodně pozměnil i návrhář Cardin, což láká různé fotografy, kteří zde chtějí tvořit umělecké snímky.

Podívejte se do fotogalerie, jak vypadá jeden z nejhonosnějších domů v Evropě.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy