Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Nejdražší jídla se představují – jaká byste rádi ochutnali?

The Golden Phoenix Cupcake
Zdroj:

Prý jsme to, co jíme. Chcete-li tedy být něco eXtra, pak je pro vás prakticky povinností vyzkoušet alespoň jeden z následujících pokrmů. Nektar a ambrózii sice dnes na jídelníčku bohužel nemáme, leč věříme, že i tak si u nás vyberete.

The Golden Phoenix Cupcake

Skutečně luxusní košíčky cupcake (známé také jako "minibábovky") můžete ochutnat v dubajském Bloomsbury’s café. Stojí neuvěřitelných 3 676 dirhamů a jsou vyrobeny z vybraných italských čokolád, čerstvých jahod, 23karátového jedlého zlata tvarovaného do podoby lístků a spousty, spooousty jedlého zlatého prachu. Zákusek se samozřejmě na zlatě i servíruje a je nutné si ho objednat alespoň 48 hodin předem.

Čokoláda The Frrrozen Haute

Za pravděpodobně nejdražším dezertem na světě je zapotřebí vydat se do New Yorku. Požadovaná cena 18 713 amerických dolarů ovšem jistě leckomu vyrazí dech. Pomineme-li jedlé zlato, tak The Frrrozen Haute obsahuje celkem 28 různých druhů kakaa a na stůl vám ho přinesou v přepychovém poháru s "náramkem" ze zlata a diamantů. Není snad zapotřebí dodávat, že k němu dostanete i odpovídající lžičku.

Le Burger Extravagant

Jaké jsou ingredience pro výrobu nejdražšího hamburgeru na světě? V první řadě – spousta fantazie. Dále japonské hovězí waygu, černé lanýže, sýr čedar, sázené křepelčí vejce, vzácný kaviár z jeseterů kaluga... Pokud v tomto výčtu někdo postrádá drahé kovy a kameny, snad ho potěšíme alespoň zmínkou o zlato-diamantovém párátku. Co se finanční náročnosti týče, tentokrát vám bude stačit jen 293 amerických dolarů. Stejně jako čokoláda The Frrrozen Haute i "extravagantní hamburger" se podává v newyorské restauraci Serendipity 3.

Sushi Del Oriente

Byli to prý Japonci, kdo jako jedni z prvních našli zálibu v pojídání zlata. Tohle nigiri sushi je ještě navíc posypané 0,20karátovými africkými diamanty a může si ho poručit každý, kdo má v peněžence zbytečných 85 727,59 filipínských pesos.

Polévka Buddha Jumps Over the Wall

Zavítáte-li do londýnské restaurace Kai Mayfair, možná vás přepadne chuť vyzkoušet originální polévku Buddha Jumps Over the Wall. Zajímá vás, odkud se vzal její název? Prý je tak dobrá, že dokonce i vegetarián přeskočí přes zeď, jen aby se k ní dostal. A to už je co říct, protože masa v ní plave víc než dost – vepřové, kuřecí, Hunanská šunka, žraločí ploutve, sušené mušle... Ovšem pozor, musíte si ji objednat v pětidenním předstihu! Porce vás přijde na směšných 108 britských liber.

Související články

Další články