Malá Isla se rozhodla požádat Santu a využít jeho neomezenou moc. Pod vánočním stromkem nechce najít nic jiného než svého ztraceného pejska Dally, kterého jí někdo ukradl před obchodem, když byla s maminkou nakupovat. Dítě je na psí kamarádku velmi fixované, a tak je pro ni její ztráta velmi komplikovaná a traumatická.

Tříletá psí fenka Dolly je slepá, a tak potřebuje denní péči, na kterou je od rodiny zvyklá. Jak sama Islina maminka Vanessa (32) říká: „Dolly potřebuje denně léky, a tak o ni máme velký strach!“ Rodina se o pejska stará od devíti týdnů a s Islou jsou nerozlučnou dvojkou. Je až nepochopitelné, jak může někdo odpojit psa z vodítka a odlákat ho, zatímco matka s dcerkou nakupovala. Celá rodina žádá o pomoc a pejska velmi intenzivně hledá.

Dolly je velmi vlídná a poslušná fenka, a pokud se dostane do cizího prostředí, začne se bát, protože je slepá. Je na rodinu a konkrétně na Islu velmi fixovaná. Protože je Dolly slepá, reaguje tedy jen na hlasy a nesnáší hlasité zvuky, které jí způsobují trauma.

Jedinou stopou pro rodinu je kamerový záznam muže, který před obchodem fenku odvázal a odvedl. Isla tak našla pouze červené vodítko.

Zpravodajský server tn.cz zveřejnil dopis pro Santu, který holčička napsala. „Milý Santo, jediné, co si přeju k Vánocům, je, aby se mi vrátil můj pejsek. Žádné dárky mě nezajímají, chci jenom zpátky mého pejska Dolly. Hrozně mi chybí a moc ji miluju. S láskou, Isla.“