Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Nejdojemnější okamžiky z pohřbu Jana Skopečka obrazem: Na cestu dostal whisky

Nejdojemnější okamžiky z pohřbu Jana Skopečka obrazem: Na cestu dostal whisky
Zdroj:
+ Dalších 11 fotografií
galerie
Ve Strašnickém krematoriu se v pondělí 3. srpna konalo poslední rozloučení s hercem Janem Skopečkem. Na smuteční obřad kromě blízké rodiny a přátel dorazili také jeho kolegové z branže. Významný herec zemřel 27. července ve věku 94 let. Hercova blízká přítelkyně Kateřina Macháčková (70) pronesla dojemnou řeč, při které se mnoho lidí neubránilo slzám.

"Byl jsi bytostný herec. Obdivovala jsem tvou celoživotní věrnost jedné ženě, jednomu divadlu, jednomu fotbalovému týmu," pronesla během smuteční řeči Kateřina Macháčková (70). Ta byla velmi blízkou přítelkyní uznávaného herce Jana Skopečka Více než čtyřicet let se znala nejen s hercem, ale také s celou jeho rodinou. Ta promluvila také na pohřbu jeho ženy Věry Tichánkové, které byl zesnulý herec oddaný až do jejího konce.

K poslednímu rozloučení mu věrná přítelkyně donesla jeho oblíbenou whisky. "Sbohem a ještě něco na cestu," ukončila Macháčková. Dojemná řeč vzbudila v mnoha přítomných silný smutek, a tak se z první lavice ozýval nářek a neutuchající pláč.

Do předních lavic kromě rodiny zesnulého usedl také Ladislav Trojan (87), který je posledním žijícím hercem z filmu Tři chlapi v chalupě. Během obřadu zazněly Skopečkovy oblíbené písně jako například Strangers in the Night od Franka Sinatry. Při písni Přednosta stanice od Vlasty Buriana se režisér Zdeněk Troška, který také dorazil, dokonce rozezpíval v lavici.

"Byl to člověk, který se sice tvářil jako morous, ale byla to jen maska. Vždycky na plac přinesl humor. Nikdy jsem ho neviděl zasmušilého nebo naštvaného," zavzpomínal Zdeněk Troška pro eXtra.cz. Mimo jiné se přišli rozloučit hercovi další kolegové jako například Jan Teplý, dabér Dalimil Klapka nebo Regina Řandová

Zakládající člen libeňského Divadla pod Palmovkou si mimo filmová plátna zahrál také v několika divadelních představeních jako například Don Quijot, O myších a lidech nebo v Molièrových hrách. Dále se objevil ve filmech Tři chlapi v chalupě, Dobrý voják Švejk, Marečku, podejte mi pero, Bobule nebo Vrásky z lásky. V roce 2017 dostal od prezidenta Miloše Zemana medaili za zásluhy I. stupně o stát v oblasti umění.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy