Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

10 nejdojemnějších chvil z pohřbu prince Philipa: Zdrcená Alžběta a osamocená Kate

Zdrcená Kate na pohřbu prince Philipa
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
Srdceryvné momenty

Pohřeb prince Philipa (99†) sledovala nejen Velká Británie, ale i celý svět. Samotného ceremoniálu v kapli svatého Jiří se sice zúčastnilo pouze třicet vybraných osob, ale k hradu Windsor dorazila i široká veřejnost. Podívejte se v galerii na nejdojemnější momenty z pohřbu vévody z Edinburghu. 

Nejen královská rodina, ale také Velká Británie i celý svět v sobotu oplakávali Prince Philipa, který zemřel dne 9. dubna 2021. Konal se totiž pohřeb, kterého se zúčastnilo kvůli koronavirovým opatřením pouze třicet nejbližších rodinných příslušníků.

Nechyběly slzy ani dojetí

Rakev s princem Philipem byla naložena na speciálně upravený Land Rover ve 14:40 hodin britského času a posléze se vybraní rodinní příbuzní vypravili za rakví, která mířila ke kapli svatého Jiří ve Windsoru. Mezi vybranými nechyběl například prvorozený syn královny Alžběty II. a prince Philipa, princ Charles a druhá nejstarší princezna Anna. Ti dva šli hned za rakví a princezna Anna měla co dělat, aby se úplně nerozplakala.

Královna Alžběta II. nedokázala zadržet slzy zvlášť v momentě, kdy převáželi rakev jejího zesnulého manžela do kaple. Dojemný je také snímek, na němž sedí královna úplně sama na lavici a kolem ní není ani živáčka.

Ani princové Harry a William neskrývali svůj zármutek. Obdobně na tom byla také vévodkyně Kate, která si na smuteční obřad vzala jeden z královniných vzácných šperků. Jednalo se o čtyřřadý perlový náhrdelník, který královně darovala v sedmdesátých letech japonská vláda. Perly drží pohromadě přívěsek zdobený diamantem a později byl k vidění také na princezně Dianě. Patří do královniny osobní sbírky, která šperky nedává, pouze půjčuje členům královské rodiny.

V galerii se podívejte na nejdojemnější snímky z pohřbu prince Philipa.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy