Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Nejdojemnější momenty pohřbu Ladislava Županiče: Plačící Princezna ze mlejna poslala polibek do nebe, Brožová se s úctou poklonila

Pohřeb Ladislava Županiče plný hvězd: Andrea Černá poslala vzdušný polibek, Kateřina Brožová se poklonila
Zdroj: koláž eXtra.cz/Pavel Dvořák
+ Dalších 159 fotografií
pohřeb

Ve středu odpoledne se v obřadní síni strašnického krematoria uskutečnil smuteční obřad posledního rozloučení s českým hercem Ladislavem Županičem. Poslední sbohem přišla známému umělci dát celá řada slavných tváří českého showbyznysu a nechyběl ani tým eXtra.cz, který zachytil ty nejdojemnější momenty.

Poklonili se

V sobotu 9. prosince zasáhla český umělecký svět smutná zpráva o skonu herce Ladislava Županiče, který ve věku osmdesáti let podlehl infarktu v pražské vinohradské nemocnici, kam byl převezen. Dnes se s kolegou a kamarádem přišla rozloučit celá plejáda hvězd českého showbyznysu během smutečního obřadu v krematoriu v pražských Strašnicích, kde nechyběl ani tým eXtra.cz.

Na pohřeb herce Ladislava Županiče, který byl hvězdou desítek českých filmů a stálicí divadelních pódií, dorazily desítky smutečních hostů. Vzdát poslední hold věhlasnému umělci přišli mimo jiné herci Igor Bareš či Jaroslav Satoranský, který se ve smuteční síni matadorovi českého herectví poklonil.

S velkou smuteční kyticí přišel i známý hudební skladatel a producent Zdeněk Barták, který pugét položil k dalším mnoha květinám a smutečním věncům, jež hosté přinesli herci na jeho poslední cestu. Poklonit se fotografii Ladislava Županiče, která byla v obřadní síni vystavena, přišla i herečka Kateřina Brožová.


Slzavé údolí

Na pohřbu známého gentlemana a milovníka něžného pohlaví nechyběla herečka Simona Postlerová, která svému kolegovi zamávala do nebe. Vzdušný polibek zesnulé herecké legendě poslala Andrea Černá, která se proslavila rolí krásné vesnické dívky Elišky v pohádce Princezna ze mlejna, kde se s Županičem setkala před kamerou.

Emotivní obřad nenechal nikoho chladným. Kromě Černé, která zdrcená smrtí svého kolegy a přítele propukla v pláč, slzy z tváří otírala i herečka Nikol Kouklová, jež na pohřeb přišla v doprovodu svého manžela Karla Heřmánka mladšího. Skleslé byly i herečky Dana Batulková a Regina Řandová.

Dát poslední sbohem Ladislavu Županičovi přišla i další česká legenda a jedna z našich nejobsazovanějších a nejoblíbenějších hereček Jiřina Bohdalová. Smutečního obřadu se zúčastnil i režisér Zdeněk Troška. Ten se sice příliš často ve společnosti neukazuje, ale na pohřeb dlouholetého kolegy a kamaráda přišel.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy