Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Nejdojemnější fotky z pohřbu Ondřeje Buchtely (†20): Zdrcená přítelkyně i truchlící kamarád Lauko

Nejdojemnější fotky z pohřbu Ondřeje Buchtely (†20): Zdrcená přítelkyně i truchlící kamarád Lauko
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 12 fotografií
Pohřeb Buchtely
Rodina v slzách a zaplněná pohřební síň. Tak vypadalo poslední rozloučení s hokejistou Ondřejem Buchtelou, který podlehl vzácnému nádoru na srdci. O tom, jaký byl talentovaný obránce kamarád, svědčila ohromná účast truchlících lidí, kteří se ani nevešli do obřadní síně v Bystřanech. Podívejte se na nejdojemnější fotografie z hokejistova pohřbu.

„Učinil jsi nás šťastným a propojil jsi nás srdcem. Nikdy nezapomeneme na tvůj smích a na tvé oči,“ pronesla během smuteční řeči matka Ondřeje Buchtely Eva. V zaplněné pohřební síni v Bystřanech v tu chvíli málokdo zvládal zadržet slzy. Obzvlášť zdrcená byla Ondrova přítelkyně Anička.

S talentovaným hokejistou, který prohrál marný boj s rakovinou, se přišlo rozloučit několik desítek lidí. Z Liberce přijeli hráči Bílých Tygrů, klubový autobus pak přivezl hokejisty z Benátek nad Jizerou. Mezi Buchtelovými bývalými spoluhráči nechyběl ani Ondrův velký kamarád Jakub Lauko. Hráč zámořského týmu Providence Bruins nesl smrt svého parťáka velice těžce.

Velká ztráta pro hokej

"Je to velká ztráta pro celý hokej, protože Ondra byl skvělý, skvělý člověk,“ řekl pro eXtra.cz bývalý spoluhráč Jakub Lauko. Už před pohřbem se na svém instagramovém účtu ostře vyjádřil vůči českému lékařství. „Jen bych chtěl něco říct českému zdravotnictví. Jděte do prd*le! Odepsat dvacetiletého kluka, který má vůli žít a léčit se, je možné snad jen v Česku,“ napsal Lauko na svůj Instagram.

Tím reagoval na fakt, že v Česku není žádný odborník, který by se věnoval vzácnému nádorovému onemocnění na srdci. Lékaři Buchtelovi diagnostikovali sarkom na srdečním svalu teprve v polovině května. Od té doby se i s přítelkyní a rodinou snažili vybrat peníze na léčbu v zahraničí. Slavní sportovci v čele s hokejistou Jakubem Voráčkem nebo fotbalistou Petrem Čechem pomohli přispět k vybrání 3,7 milionu korun. Snaha ale přišla vniveč.

Talentovaný hokejista a mládežnický reprezentant totiž nemoci podlehl 24. července, pouze o několik měsíců poté, co mu lékaři rakovinu diagnostikovali. Buchtelovi bylo pouhých dvacet let.

Související články

Další články