Abyste se vyhnuli problémům, měli byste si vždy před odjezdem zjistit vše o té zemi, do které se právě chystáte. Někde třeba nemůžete nosit vysoké podpatky nebo si ani usušit plavky na balkoně. Na zákony upozornil portál TN.cz.

Některé zákony jsou hodně kuriózní a ani vás nenapadne, že byste to někdy vyzkoušeli. Ale měli byste o nich vědět. Jen málo lidí napadne, že by si měli na talíř naservírovat koně. V Evropské unii platí zákon, že nesmíte konzumovat koně, pokud je zároveň vaším domácím mazlíčkem. To by ale asi jen tak nikoho nenapadlo, co říkáte?

Pokud se chystáte k našim sousedům do Německa, měli byste si dát pozor na to, abyste měli dostatečně plnou nádrž. Podle tamních zákonů totiž nesmíte zastavit na dálnici. Jenže když vám dojde benzin, tak asi nemáte moc na vybranou. Na toaletu si vyberte raději benzinku nebo nějaký motorest, protože byste z vykonání potřeby u dálnice mohli mít opravdu velký problém.

Mysleli jste si, že vyčůrat se můžete opravdu kdekoliv? Opak je pravdou. Například v Nizozemsku a Portugalsku ohledně močení na veřejnosti platí velmi přísné zákony. Nesmíte si ulevit do plavebních kanálů ani do moře. Jak to ale kdo kontroluje, je záhadou.

Ve Švýcarsku si zase musíte pohlídat, kam věšíte svoje mokré prádlo. Ale naštěstí se to týká jen neděle, takže v tento den se praní raději úplně vyhněte.

Pokud se vydáte na lov ryb, nejezděte do Británie. Když totiž chytnete rybu, nebude vám patřit celá. Hlava a ocas je podle tamních zákonů majetkem královské rodiny. A na Island si s sebou raději neberte psa. Pokud ho totiž chcete mít v bytě, musí vám udělit souhlas všichni sousedé. A když by se to někomu nelíbilo, kam byste pak svého mazlíčka umístili?

Řekové jsou zase hodně hákliví na to, co máte na sobě. Takže pokud se chystáte na prohlídku památek, tak si raději neberte vysoké podpatky. Také byste nikde neměli používat slevové kupony. V Itálii si zase muži v žádném případě nesmí oblékat dámské šaty.

Jestli si jedete do Belgie vydělávat pouličním hraním, měli byste předtím hodně cvičit. Pokud totiž budete hrát falešně, hrozí vám, že budete zatčeni.