Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Nejdivnější lidé, které můžete potkat v newyorském metru: 7 povedených snímků

Princezna Leia?
Zdroj: subwaycouture.com
+ Další 3 fotografie

Newyorské metro je svět sám pro sebe. Tvoří ho celkem 1355 km tratí a přes 460 stanic. Jezdí 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a každý den přepraví až 6 milionů cestujících. Jde o opravdové bludiště tunelů, ve kterém je velmi těžké se zorientovat, a to dokonce i když je člověk vybaven plánkem. Není proto divu, že mnozí turisté raději volí jiné způsoby dopravy.

Jedna z nejstarších i nejvytíženějších podzemních drah na světě se může pochlubit řadou kuriozit – například „nejvíce zapáchající stanicí“ (Grand Concourse na 138. ulici v Bronxu) nebo luxusní výzdobou některých terminálů (umělecká instalace v novém terminálu stanice South Ferry prý přišla na milion dolarů).

A aby toho všeho nebylo málo, v newyorském metru potkáte mnoho opravdu zajímavých lidí, tzv. „exotů“. Třeba muže v modrobílé kombinéze a plyšových bačkorách, ženu s opravdu atypickými zelenými ponožkami nebo starce, který tak trochu připomíná Draculu ze stejnojmenného filmu s Gary Oldmanem.

Až tedy příště navštívíte New York a budete přemýšlet, zda jet metrem, nebo si raději vzít taxíka, zvolte metro. Třeba tam zažijete nečekané dobrodružství či setkání, na které pak budete ještě dlouho vzpomínat…

Související články

Další články