Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Nejděsivější místo v Evropě: Tajemný hřbitov bláznů v Bohnicích je jen pro odvážné

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
Tajemné místo, které děsí mnoho lidí, se nachází kupodivu v našich končinách, a to v Praze-Bohnicích. To je hřbitov bláznů, který patřil v minulosti k psychiatrické léčebně v Bohnicích. Chátrající hřbitov nefunguje již několik let, a tak nejen jeho vzhled, ale i energie, která v něm panuje, nahání strach.

Hřbitov v Praze-Bohnicích byl založen na počátku 20. století a fungoval necelých šedesát let. V dobách, kdy bylo v psychiatrické léčebně nejvíce bláznů, se tak o rok později vybudoval hřbitov, kde se pohřbívali chorobně nemocní lidé.

Záhadné místo plné divné energie se používalo v letech 1909 – 1963. Od té doby však hřbitov chátrá, což z něj nyní dělá jedno z nejděsivějších míst v Evropě. Původně byl hřbitov jen hřbitovem dětským, ale po nějaké době se zde začaly pohřbívat i dospělí pacienti.

Leží tam přes 4300 lidí. Mezi nimi jsou zejména vrazi, sebevrazi a také děti. Hroby však nejsou na první pohled tak zřetelné, zpod země vykukují jen malé kopečky, zarostlé břečťanem. Náhrobky tam má jen pár hrobů. Břečťany jsou také všude po stromech, což moc k dobré atmosféře nepřispívá.

Říká se, že jde o místo s vůbec nejhorší energií na našem území. Záhadně se tam rychleji vybíjí elektronika, na místě je také velká zima. Největší zima je však v části dětského hřbitova, kde jsou pohřbeny děti bláznů, které se narodily v psychiatrické léčebně.

Říká se, že jde o místo s vůbec nejhorší energií na našem území. Své poslední místo odpočinku zde našli i vojáci z první světové války, takže zde neleží jen šílenci. Osudy pochovaných jedinců jsou mimořádně pochmurné, které svírá tajemná atmosféra.

Velmi citlivé osoby by na toto místo neměly vůbec chodit, podle místních má místo velmi temnou energii, která některým lidem nedělá vůbec dobře.

Související články

Další články