Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

NEJDĚSIVĚJŠÍ MÍSTA V ČESKU: Troufnete si do těchto tajemných lokalit?

NEJDĚSIVĚJŠÍ MÍSTA V ČESKU: Troufnete si do těchto tajemných lokalit?
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 12 fotografií
Tajemné Česko
Každý z vás měl jistě někdy ten zvláštní pocit, kdy mu přeběhl mráz po zádech, zatajil se dech, objevila se husí kůže a něco ve vás vám řeklo, abyste z toho místa odešli. Znáte nějaké strašidelné místo? Které místo vám přišlo hrůzostrašné? Prožili jste někdy něco opravdu záhadného? Znáte místa, ve kterých utrápení lidé končili své životy, a tak v nich mohou bloudit duše mrtvých? Kde se soustřeďují nadpřirozené síly a kde se ponurá atmosféra snoubí s temnou historií? Přečtěte si, které lokality v Česku jsou ty nejděsivější a co tajuplného se v nich odehrává.

1. Hororový les BOR

Tajemný les Bor zvaný též Branišovský les se nachází jihozápadně od Českých Budějovic. Tento tajuplný les skrývá mnoho děsivých záhad a historek vyprávěných odvážlivci, kteří zde prošli, nebo vojáky, kteří tu dříve sloužili. Ve většině jsou slýchávány zvláštní melodie, mužský pronásledující hlas, hlasité kroky a na závěr pozorování mužské postavy levitující několik centimetrů nad zemí s černým pláštěm a kloboukem a červenýma svítícíma očima. Před 400 lety zde stála osada, již lemovala úzká cesta, která osadu spojovala s okolním světem, jelikož všude se nacházely hluboké bažiny, kde mnoho lidí předčasně ukončilo svůj život. Před několika lety tu stával strom oběšenců, na němž si v průběhu řady let mnoho lidí vzalo život, vesničané se nakonec rozhodli prokletý strom porazit a spálit. A aby toho nebylo málo, jedné noci se do lesa zřítil neznámý létající předmět. Oblast byla na rok uzavřena a nikdo do ní nemohl, dokonce ani vojáci, kteří zde prováděli cvičné střelby. Les tedy není výletníky příliš vyhledáván a jen tak někdo se do něj nehrne.

2. Hřbitov bláznů v Bohnicích

Bohnice, nejznámější léčebné středisko Česka, které se specializuje na léčbu alkoholiků, narkomanů a bláznů, mají také nějaká ta zákoutí, kam se běžní lidé bojí chodit. A to nejen kliniky protialkoholní a protidrogové léčby, ale najdete tu především známý hřbitov, kde se pohřbívali bohničtí pacienti Jsou tu pohřbeni vrazi, násilníci i duševně nemocní. Podle lidí z okolních novostaveb je místo nepříjemné i přes den. Se stáhnutým žaludkem a potem na čele se sem odváží jen pár jedinců. Horší to je ovšem samozřejmě v noci, to už sem nechce nikdo ani omylem! Všude břečťan, prázdné náhrobky a ticho. Pohřben na zdejším hřbitově je i Gavrilo Princip, který atentátem na Františka Ferdinanda d’Este, jehož při něm i s manželkou zavraždil, vlastně způsobil 1. světovou válku! Je zde prý pochován i vrah prostitutky Otýlie Vranské, to však nejde přímo potvrdit, jasný viník stále není v případu neobjasněn. Neprovokujte mrtvé a na výlet vyrazte na nějaké bezpečnější místo.

3. Tajemné Velhartice

Na začátku hustých šumavských lesů se nachází hrad Velhartice, který se tyčí nad stejnojmennou obcí. Ačkoliv i on sám, pocházející z přelomu 13. a 14. století, stojí rozhodně za pozornost, nejzáhadnější místo široko daleko naleznete ve stejnojmenné přilehlé vesnici. Tam stojí hřbitovní kostel sv. Máří Magdaleny, který je dlouhodobě v centru zájmu všech, kdo si potrpí na záhady a tajemno. K místu se váže pověst o dívce, pro kterou si přišel v noci její milý, jenž ovšem už nebyl mezi živými. Právě onou legendou se měl inspirovat Karel Jaromír Erben, když skládal do své Kytice báseň Svatební košile. Na štítu kostela jsou patrné skvrny na omítce, které připomínají dívčí obličej. Ačkoliv místní farníci omítku už několikrát opravovali, tvář se objevila pokaždé znovu. Někteří místní tvrdí, že lze na hřbitově komunikovat se světem mrtvých, jiní prohlašují, že je lepší se mu na sto honů vyhnout. Za výlet ale Velhartice tak či onak určitě stojí.

4. Hrad Houska – Brána do pekla

Původně gotický hrad Houska, později přestavěný do renesanční podoby, je ozdobou milovaného kraje básníka Karla Hynka Máchy. Básník sám v dopise svému příteli Eduardu Hindlovi popisuje záhadný zážitek, který zde údajně měl v roce 1836. Když tehdy na hrad po půlnoci dorazil, vydal se do podzemí a podle svého tvrzení vyšel v Praze roku 2006. Jednou z teorií, kterou začali lidé šířit, je, že hrad ukrývá časoprostorovou bránu, díky které lze cestovat časem. Druhá verze pak říká, že strmé zdi ve svém středu uzavírají skálu, ze které vede průrva až do pekla. Opevnění Housky pak má zabránit tomu, aby se zlo dostalo na povrch zemský.

5. Hrad Zvíkov

Poslední strašidelné místo je královský gotický hrad Zvíkov, jeden z nejnavštěvovanějších hradů Česka, nacházející se na soutoku Otavy a Vltavy už od počátku 13. století. Člověk by si řekl, že při takové návštěvnosti turistů na něm nemůže být nic strašidelného a nemůže skrývat žádná tajemství, hrad Zvíkov tuto teorii ale vyvrací. Jeden z prvních nevysvětlitelných jevů je ten, že mnohým návštěvníkům se zde abnormálně rychle vybíjí baterie foťáků a kamer, nebo je většina vyfotografovaných obrázků černá či rozmazaná. Nejděsivější záhada je spojena s Korunní síní, kde se dříve uchovávaly korunovační klenoty. V této místnosti prý proudí velice silná energie, kterou citlivější jedinci velice dobře cítí, a dokonce dokáže zlikvidovat nejmodernější techniku. Tuto záhadu asi nejlépe poznali filmaři, kteří zde natáčeli film a dopadli opravdu špatně. Nejenže se jim po dobu natáčení technika neustále vypínala, dokonce se jednou při natáčení po monitoru rozlévala krev. Hlavní postava filmu do roka spáchala sebevraždu a režisér zemřel za podivných okolností. Vypráví se zde také pověsti o neposedném raráškovi, který tu prováděl různé klukoviny. Není to až moc neobjasněných záhad na jeden hrad?

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy