Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Nejde jen o shodu jmen: Herec Jaroslav Satoranský má na olympiádě příbuzného. Je jím slavný basketbalista

Jaroslav Satoranský má na olympiádě příbuzného. Je jím basketbalista Tomáš Satoranský
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
Rodina

Jméno basketbalisty Tomáše Satoranského (29) se v poslední době hodně skloňuje. Jediný Čech v NBA  dotáhl národní tým jako kapitán na olympijské hry po dlouhých 41 letech. Také za to byl odměněn rolí vlajkonoše v Tokiu. Řada tuzemských fanoušků zároveň začala zkoumat, zda je hráč Chicaga Bulls příbuzný s populárním hercem Jaroslavem Satoranským (81). Odpověď je ano.

Jméno Satoranský v Česku nepatří mezi nejběžnější. Najednou jsou ale populární hned dva muži se stejným příjmení. Čeští diváci už dlouho znají herce Jaroslava Satoranského, který hraje například v seriálu Policie Modrava. I v souvislosti s olympiádou v Tokiu se ale do povědomí veřejnosti dostává i jméno basketbalisty Tomáše Satoranského.

Někoho tak může napadnout, zda jsou oba jmenovci příbuzní. Odpověď je ano. "Je vzdálený příbuzný, vnuk mého bratrance," potvrdil v rozhovoru pro deník Právo herec Jaroslav. Jak ale přiznal, s Tomášem se nikdy tváří v tvář nesetkal, byť by o to oblíbený umělec stál.

Basketbalistovi drží palce

"S Tomášem jsem se ještě ani nesetkal, s jeho dědou a tátou samozřejmě ano. Těším se, že se někdy shledáme. I když jde o vzdáleného příbuzného, mám z jeho úspěchů velkou radost. Dělá našemu jménu čest," řekl Jaroslav, který drží svému příbuznému palce i na olympiádě.

Satoranský má za sebou v Tokiu s českým týmem už první zápas, ve kterém porazili Írán. Ve středu je ale čeká od 14 hodin mnohem těžší zkouška. Postaví se totiž rozjeté Francii, která porazila jasné favority na zlato USA. Bude tak zajímavé sledovat, kam až čeští reprezentanti zvládnou dotáhnout pohádku, kterou rozepsali už senzačním postupem na olympijské hry.

Více o LOH 2021 Tokio ➔

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy